צ'יקן רויאל של מקדונלד'ס
קרדיט תמונה – מקדונלד'ס ישראל

צ'יקן רויאל של מקדונלד'ס: גדול, קריספי ומושחת במיוחד

כשנה לאחר השקתו של המק צ'יקן בקול תרועה, מקדונלד'ס משיקה את צ'יקן רויאל - גרסא מוגדלת של קציצות העוף האהובות ברוטב מיונז או רויאל
שיתוף

תוכן עניינים

כשנה לאחר ההשקה המחודשת של הלהיט המיתולוגי של שנות התשעים, הלא הוא המק צ'יקן, מקדונלד'ס מרחיבה את המותג האהוב לאור ההצלחה ומציעה לראשונה גרסא מוגדלת למק צ'יקן – קבלו את הצ'יקן רויאל.

מק צ'יקן נמכר בתפריט מקדונלד'ס כבר ביומה הראשון בישראל אי שם בשנת 1993 ונעלם ממנו לאחר עשור לטובת הקריספי צ'יקן המיתולוגי אף הוא.

צ'יקן רויאל החדש מכיל 2 קציצות צ'יקן מוגדלות בלחמנייה גדולה יותר אף היא עם חסה, בצל, עגבניות וחמוצים. הצ'יקן רויאל החדש יוצע ב-2 גרסאות – עם רוטב מיונז או רוטב רויאל.

את ההשקה של המוצר החדש מלווה קמפיין פרסומי שצולם בסניף המחודש של מקדונלד'ס בקניון אילון שנפתח לקהל לפני מספר שבועות עם עיצוב שעושה מחווה לסניף המקורי והראשון בישראל ששכן שם בשנות התשעים. בקמפיין מככב השחקן ירמי שיק בלום בתפקיד גונן, הדמות הראשית בקמפיינים האחרונים של הרשת.

צ'יקן רויאל – לעשות את זה ובגדול

אם המק צ'יקן המקורי הרגיש קטן מדי לזללני המערכת, צ'יקן רויאל החדש מדייק את הקונספט היטב והשאיר אותנו בתחושת הסיפוק המושחתת ששמורה למקדונלד'ס מאז ומתמיד.

גם חובבי הנאגטס באשר הם לא יוכלו לעמוד מנגד לאור ההזדמנות לנגוס במה שהם למעשה 2 נאגטס ענקיים ששוחים בתוך רוטב מיונז או רויאל בתוך לחמנייה רכה.

צ'יקן רויאל של מקדונלד'ס
צ'יקן רויאל של מקדונלד'ס | צילום: מקדונלד'ס ישראל

הציפוי של קציצות העוף המטוגנות שומר על קריספיות מנחמת גם לאחר דקות ארוכות והעוף עצמו נשאר נאמן למקור המיתולוגי ושומר על רכות ועסיסיות מבורכת. בסך הכול מדובר ביציאה כיפית במיוחד של מקדונלד'ס שנשארת קשובה לקהל הישראלי וחיבתו לגדול יותר.

בתור חובבי מוצרי העוף של מקדונלד'ס באשר הם, צ'יקן רויאל יהפוך ללא ספק לאחת האופציות המועדפות עלינו בתפריט בימי הקיץ הלוהטים, מצד אחד מדובר במנה משביעה ומספקת אך גם כזו שלא תפיל אתכם בשעות הצהריים החמות וישאירו טעם של עוד.

מחיר צ'יקן רויאל החדש של מקדונלד'ס עומד על 31 ש"ח או 49 ש"ח בארוחה עם צ'יפס ושתייה. להשיג בכל הסניפים ובמשלוח עד הבית.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס