אוראו, מילקה וקרמל: טעמנו את הגלידות החדשות של נסטלה

חברת נסטלה מכינה אותנו לחורף עם 3 פיינטים של גלידות בטעמי מותגים פופולריים - גלידת אוראו וגלידת מילקה בטעם שוקולד ובטעם קרמל
גלידת אוראו וגלידת מילקה של נסטלה
גלידת אוראו וגלידת מילקה של נסטלה | צילום: מערכת לזלול
שיתוף

החגים מאחורינו, הסתיו כבר נותן את אותותיו ויש שמועה שהחורף ממש מחכה מעבר לפינה. אחרי שכבשה את רשמית את הקיץ עם השלגון הסופר מדובר הלא הוא קראנץ' פיסטוק, חברת נסטלה מתכוננת יחד איתנו לעונה הקרה עם מה שבאמת הכי כיף לעשות בליל חורף קר – להתכסות בפוך ולאכול גלידה מפנקת מול הטלוויזיה.

עוד טעימה: ויראלי – עוגת אוראו במיקרו בחמש דקות

לכבוד השנה החדשה שבאה עלינו לטובה והחורף הקרב ובא מציעים בגלידות נסטלה החל מהשבוע 3 פיינטים חדשים של המותגים הסופר פופולריים אוראו ומילקה שיימכרו ברשתות שיווק נבחרות ברחבי הארץ.

הפיינטים החדשים הם חלק מסדרת הפרימיום של נסטלה הכוללת פיינט של גלידת אוראו עם מיני אוראו ושברי עוגיות; גלידת מילקה וניל עם ליבת שוקולד חלב קרמית ונטיפים בטעם שוקולד וגלידת מילקה קרמל עם ליבת קרמל עשירה בטעם שוקולד, נטיפי שוקולד וחתיכות קרמל.

גלידת אוראו או גלידת מילקה? כן בבקשה

כחובבי גלידות מושבעים וחובבי חטיפים שוקולדיים בפרט, לא נותרה לנו ברירה אלא לשים ידינו על הגלידות החדשות ולגלות האם מצאנו לנו חבר חדש לחורף.

מבין הפיינטים החדשים אהבנו במיוחד את גלידת מילקה קרמל שהצטיינה במנעד הטעמים המעניין במיוחד מהשלושה. גלידת הקרמל עצמה התהדרה בטעמים מקורמלים עמוקים ומתיקות עזה יותר ביחס לגלידות האחרות אך המתיקות התאזנה היטב עם ליבת הקרמל בטעם שוקולד שהעניקה מרירות קלה וגם הייתה הנדיבה ביותר מבחינת כמות. פיסות הקרמל שהסתתרו בגלידה הוסיפו מרקם קראנצ'י נחוץ שסגר בדיוק את הפינה.

אהבנו במיוחד: גלידת מילקה קרמל של נסטלה
אהבנו במיוחד: גלידת מילקה קרמל של נסטלה | צילום: גלידות נסטלה

גם גלידת מילקה וניל הייתה מספקת במידה ותתאים יותר למי שמעדיפים את הגלידה שלהם מעט יותר מעודנת מבחינת מתיקות. הגלידה עצמה רכה וקרמית עם טעמי וניל בולטים ונוכחים, שבבי השוקולד מוסיפים גם כאן קראנצ'יות כיפית וליבת השוקולד מרגישה קרמית ומפנקת במיוחד.

הפיינט האחרון שטעמנו בסדרה, גלידת אוראו עם מיני אוראו ושברי עוגיות היה המעודן ביותר בטעמיו מבין השלושה ואין ספק שחובבי העוגייה המפורסמת ייהנו מהשילוב בין הגלידה הקטיפתית עם הטעמים החלביים שמדמה את הקרם הקלאסי לבין הכמות הנדיבה של שברי העוגיות שמסתתרים בה. היינו שמחים אם גם בה היה אלמנט קראנצ'י בולט כלשהו שהיה הופך אותה למעניינת יותר

גלידות אוראו וגלידות מילקה חדשות של נסטלה | תכולה: 300 גרם | כשרות: רבנות סרביה ובאישור הרבנות הראשית | להשיג במקררי הגלידות ברשתות השיווק

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת