אחת ולתמיד: זו הסיבה שביצים קשות לא מתקלפות בקלות

גם אנחנו לא תמיד מבינים למה ביצים קשות מסוימות מתקלפות בקלות ואחרות הופכות לאסון קולינרי. יצאנו לבדוק וחזרנו עם טיפים לקילוף המושלם
ביצים קשות שמתקלפות בקלות
ביצים קשות שמתקלפות בקלות | תמונה: מערכת לזלול
שיתוף

גם אתם מוצאים את עצמכם עומדים פעם אחר פעם במטבח ומנסים לקלף בדקדקנות וללא הצלחה ביצים קשות ונאבקים בקליפות סוררות שמתעקשות שלא להיפרד מהביצה. אתם לא לבד. קילוף ביצים קשות עלול להפוך פעמים רבות את הרצון שלכם בארוחת ערב מהירה לתסכול קולינרי מתמשך.

בפוסט הבא נבדוק מה גורם לחלק מהביצים להפוך לסיוט לקילוף, את המדע מאחורי התופעה והכי חשוב, איך למנוע את הידבקות הקליפה ולקלף ביצים קשות בקלות ובלי מאמץ בפעם הבאה.

המדריך המהיר לזללן העסוק

  • בחרו בביצים ישנות: טריות הביצה משפיעה על קלות הקילוף שלה.
  • השתמשו באמבטיית קרח: הקפידו להעביר את הביצים לקערה עם מי קרח מיד לאחר הבישול בכדי להקל על הקילוף.
  • הוסיפו חומציות: הוסיפו מעט חומץ או אבקת סודה לשתייה למי הבישול של הביצים על מנת לשפר את הקילוף
  • .

ביצים טריות VS ביצים ישנות

למה הגיל משנה: בביצים טריות הרווח בין הקליפה לממברנות של הביצה קטן יותר, מה שגורם להיצמדות. ככל שהביצה מתבגרת היא מאבדת לחות, מה שגורם לרווח גדול יותר והופך את הקילוף לפשוט וקל יותר.

קופצים ראש לאמבטיית קרח

ברגע שבישלתם את הביצים הקשות המושלמות, חשוב להעביר אותם מיד מהמים הרותחים לאמבטיית קרח לקירור מהיר. הצעד הזה מאפשר להפסיק את הבישול מידית, להרחיב את הביצה מבפנים ולשמור על הממברנה משוחררת , מה שמקל על הקילוף לאחר מכן.

כל מה שצריך לעשות זה למלא קערה במי קרח. מומלץ להשאיר את הביצים במי הקרח לרבע שעה לפחות לתוצאות הטובות ביותר. השיטה הזו יעילה גם על מנת למנוע את הטבעת הירוקה המוכרת סביב החלמון.

ועכשיו מקלפים

לאחר קירור הביצים, גלגלו כל ביצה בעדינות על משטח קשיח ושטוח בכדי ליצור סדקים קטנים בקליפה. התחילו לקלף מהחלק הרחב יותר של הביצה, היכן שנמצא כי האוויר. יחד עם השימוש בטיפים הקודמים, הקליפה אמורה להיפרד מהביצה בקלות וללא מאמץ.

טיפים למתקדמים

מעבר לשיטות שהזכרנו, ישנם עוד מספר גורמים וטיפים שיכולים להשפיע על קלות הקילוף של הביצים הקשות שלכם. קראו על עוד טעויות בהכנת ביצים קשות.

חומץ או אבקת סודה לשתייה: הוסיפו מעט חומץ או כפית של אבקת סודה לשתייה למים הרותחים. כתוצאה מכך רמת ה-pH תשתנה, מה שיעזור לשחרר את הקשרים בין החלבון לקליפה. השיטה הזו יעילה במיוחד אם אתם משתמשים בביצים טריות יותר.

קילוף תחת מים זורמים: קילוף ביצים תחת זרם עדין של מים יכול לסייע להסיר פיסות קליפה קטנטנות ולהקל על הפעולה באזורים עיקשים יותר בהם הקליפה לא משתחררת מהביצה.

מיתוסים וטעויות נפוצות

הוספת מלח למי הבישול: רבים מאמינים שהמלחת מי הבישול הרותחים הופכת את משימת קילוף הביצים לקלה יותר. בעוד מלח יכול להשפיע על זמן הבישול ועל המרקם, הוא לא משפיע משמעותית על הקילוף עצמו.

בישול במים חמים מדי: אמנם יש לבשל את הביצים במים רותחים, אך מים רותחים מדי יכולים לגרום לביצים לזוז יותר מדי בסיר ולהיסדק, מה שיגרום לקילוף נקי פחות לאחר מכן. מומלץ להקפיד על רתיחה עדינה יותר בכדי לשמור על הביצים שלמות בזמן הבישול.

קילוף ביצים קשות חמות: אם תנסו לקלף את הביצים הקשות מיד לאחר הבישול ללא קירור מתאים, כנראה שתתקשו לקלף את הביצים כראוי בגלל הקליפה שדבוקה לממברנות.

יש לכם טיפ מנצח לקילוף ביצים קשות שאף אחד לא מכיר? שתפו אותנו ואת הזללנים בתגובות למטה.

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments