מסיבת פיצות בפסח כמחאה על חוק החמץ
קרדיט תמונה – Pixabay

בעקבות חוק החמץ: מחאת הפיצות מגיעה לבתי החולים

חוק החמץ השנוי במחלוקת ממשיך לעורר מחאה ציבורית עם מסיבת פיצות שמחה שצפויה להתקיים במהלך הפסח בכניסה לבית החולים שיבא
שיתוף

תוכן עניינים

חוק החמץ שהעבירה הממשלה בשבוע שעבר ממשיך לעורר סערה ציבורית ונדמה שהניסיון להגביל בחוק הכנסת חמץ ומזונות שאינם כשרים לפסח למתחמי בתי החולים יוצר דווקא תגובת נגד עם זירת התגוששות נוספת במחאה ששוטפת את ישראל בחודשים האחרונים.

על פי חוק החמץ השנוי במחלוקת, יוכל מנהל בית חולים לקבוע עצמאית האם לאפשר הכנסת חמץ בפסח, להציב שילוט ולהורות לעובדים ליידע את הנכנסים למתחם בדבר האיסור.

החוק החדש אמנם לא כולל חיפוש בתיקים כמו בעבר ואין אכיפה או ענישה למי שיפר את ההוראה, אך הוא עדיין מצטייר בקרב חוגים רחבים כניסיון נוסף של המפלגות החרדיות לכרסם בסטטוס קוו ביחסי דתיים חילונים ומעורר מחלוקות ומתחים בשטח.

עוד טעימה: כמה קלוריות יש במשולש פיצה?

מחאת הפיצות יוצאת לדרך

שיאה של המחאה כנגד חוק החמץ צפויה להגיע מחר (שישי 7.4 החל מ-11:00) עם אירוע מעורר מחלוקת בפני עצמו שיתקיים בכניסה לבית החולים שיבא בתל השומר.

במסגרת האירוע יתאספו פעילים ומוחים כנגד חוק החמץ לחגיגת פיצות ציבורית לפסח מחוץ לבית החולים עם פיצות חינם שיחולקו לעוברים ולשבים שמתנגדים לכפייה דתית במרחב הציבורי.

לדברי המארגנים דנה גת ויואב גלסנר האירוע לא נועד לתקוע אצבע בעין או לא לכבד את שומרי הכשרות אלא לאפשר חופש דת ובחירה לקהל החילוני ולמי שיימנע ממנו לאכול חמץ בשטח בית החולים כתוצאה מאישור החוק.

לרגל המסיבה גויסו טאבונים מיוחדים שיאפשרו לבאים בשערי בית החולים שלא שומרים כשרות בפסח לזלול פיצה חמה מהטאבון עם מגוון תוספות ולחגוג את חופש הבחירה ואת חג החירות.

המארגנים מציעים למפגינים לחנות בשטח בית החולים ולהגיע לכניסה עם מחצלות, כלי אוכל לפיקניק ושתייה קלה. האירוע נערך בתיאום עם המשטרה.

ניתן לתרום לאירוע באמצעות אפליקציית פייבוקס. כל ההכנסות יוקדשו למסיבת הפיצות וסכומים עודפים ייתרמו לעמותת הלל שעוזרת ליוצאים בשאלה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
מערכת לזלול

מערכת לזלול

כתבי המערכת הם זללנים מלאי תשוקה לכל מה שטעים. כמי שמאמינים בכוחו של האוכל לחבר בין אנשים וליצור זיכרונות בלתי נשכחים, הצוות נחוש לשתף עם הקוראים את אהבתו לאין ספור טעמים. ממדריכים וטיפים לבישול ואפייה למתכונים מעוררי תיאבון. מחדשות קולינריות מסביב לעולם ועד לאירועים ולטרנדים הקולינריים שאסור לפספס

כתבות בשבילך

חבל לפספס