כמה קלוריות יש במשולש פיצה?
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

כמה קלוריות יש במשולש פיצה – עם או בלי תוספות

כולם אוהבים פיצה חמה שיצאה מהתנור אך רגע לפני הביס כדאי לדעת מהו הערך הקלורי שלה. יצאנו לבדוק כמה קלוריות יש במשולש פיצה ממוצע.
שיתוף

תוכן עניינים

כולם אוהבים פיצה, לא תצליחו לשכנע אותנו אחרת. אין הרבה מאכלי רחוב שזוכים לסטטוס כה רם בכל מדינה בעולם עם שלל ווריאציות, בצקים מיוחדים, גבינות נמתחות ותוספות מפנקות.

אך למאכל המפנק יש גם מחיר קלורי לא קטן שכדאי לשים אליו לב, אמנם הערך הקלורי של פיצה תלוי בכמה פקטורים כמו עובי הבצק, גודל המשולש, כמות הגבינה והתוספות הנבחרות, אך ניתן לכמת את הערכים התזונתיים הממוצעים למשולש פיצה סטנדרטי ולפיצות של הרשתות הגדולות.

כמה קלוריות יש במשולש פיצה

משולש פיצה ממוצע יכיל כ-200-400 קלוריות בסך הכל, אך עם תוספות בשריות וגבינות מיוחדות למשל כמות הקלוריות יכולה לטפס עד ל-800 קלוריות למשולש פיצה.

מלבד קלוריות, ראוי לציין ערכים תזונתיים נוספים של פיצה, כמו כמות השומן, הפחמימות והנתרן שעלולים להיות גבוהים אף פעם, במיוחד עם תוספות בשריות, גבינות או רטבים על בסיס שמנת במקום רוטב עגבניות.

עוד טעימה: כמה קלוריות יש בשווארמה וגם – כמה קלוריות יש באוזני המן
וכמה קלוריות יש בפיתה מקמח לבן, מלא וכוסמין

ערכים תזונתיים של משולש פיצה

קלוריות: 200-300 קלוריות
שומן: 10-25 גרם (תלוי בתוספות)
נתרן: 400-800 (תלוי בתוספות)
פחמימות: 25-35 גרם (תלוי בבצק וברוטב)
סיבים תזונתיים: 3 גרם
סוכרים: 4 גרם
חלבון: 10 גרם
סידן: 200 מ"ג

בכדי להפוך פיצה למאכל קצת יותר בריא, העדיפו תמיד פיצה דקה עם רוטב עגבניות ותוספות של ירקות במקום בשרים או גבינות נוספות. מומלץ לאכול את הפיצה לצד סלט או ירק בכדי לאזן את הארוחה ולהוסיף ערכים תזונתיים.

ניתן גם לבחור מפיצה מבצק מחיטה מלאה או ללא גלוטן ואפילו בצק על בסיס ירקות שניתן למצוא ברשתות שונות ועל המדפים ברשתות השיווק

לפיצה סטנדרטית מספר ערכים תזונתיים מועילים כמו אחוז חלבון גבוה, ויטמינים, סידן וסיבים תזונתיים. רוטב עגבניות טרי מכיל גם כמות נכבדת של ויטמין סי וליקופן.

רשתות הפיצה הגדולות מפרסמות אף הן את הערך הקלורי של הפיצות שלהן, הנתונים נכונים לפיצה סטנדרטית ללא תוספות.

הפיצות של דומינוס פיצה למשל מכילות כ-120 קלוריות למשולש עם בצק דק וכ-200 קלוריות למשולש פיצה עם בצק עבה. פיצה האט מציעים משולש פיצה דק עם כ-150 קלוריות ומשולש פיצה עבה עם כ-230 קלוריות. הפיצה הדקה של רשת פאפא ג'ונס מכילה כ-150 קלוריות למשולש דק וכ-200 קלוריות למשולש עבה

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס