סופגסונים: הקונדיטוריה שמציעה סופגניות קרואסון מטוגנות

פופ אנד פופ בייקרי בהובלת שף קונדיטור עופר בן נתן מציעה זו השנה השנייה סופגסונים - סופגניות מטוגנות מבצק קרואסון במגוון מילויים מושחתים
סופגסונים של פופ אנד פופ בייקרי - קולקציית חנוכה 2022
סופגסונים של פופ אנד פופ בייקרי - קולקציית חנוכה 2022 | צילום: יח"צ
שיתוף

פופ אנד פופ בייקרי בהובלת שף קונדיטור עופר בן נתן חוגגת את חנוכה 2022 כמו רק שהיא יכולה עם סופגסונים – הכלאה מושחתת במיוחד בין סופגנייה לקרואסון עם מגוון מילויים מפתים ותוספות אלגנטיות.

הסופגסון שמוגש זו השנה השנייה בבייקרי הוא למעשה בצק קרואסון חמאתי ומדופדף שעובר טיפול סופגנייתי מוקפד כולל טיגון בשמן עמוק, גלגול בסוכר ומילוי בקרמים עשירים.

סופגניות + קרואסונים = סופגסונים

את קולקציית הסופגסונים השנה מוביל סופגסון איספהאן בהשראת הקינוחים של הקונדיטור הצרפתי המוערך פייר ארמה. בתוך הסופגסון בהשראת ארמה תמצאו קרמו פטל, ליצ'י ומי ורדים.

סופגסון איספהאן של פופ אנד פופ בייקרי
סופגסון איספהאן של פופ אנד פופ בייקרי | צילום: יעל יצחקי, יחסי ציבור

מלבדו תוכלו לזלול סופגסון דולצ'ה עם גנאש שוקולד לבן מקורמל, מלח ים וציפוי סוכר קינמון; סופגסון ליים עם קרם לימון ושברי מרנג; סופגסון רושה במילוי קרמו שוקולד ג'אנדויה ואגוזי לוז; סופגסון פטל במילוי גנאש שוקולד לבן מוקצף וסופגסון פיסטוק סיציליאני כי אי אפשר פשוט להתעלם מהטרנד הכי חם של 2022.

בפופ אנד פופ בייקרי ממליצים להגיע בשעות הבוקר בעקבות העומס הצפוי. מחיר הסופגסונים עומד על 32 ש"ח ליחידה.

קולקציית הקרואסון רול

בחודשים האחרונים השיקו בפופ אנד פופ בייקרי את קולקציית הרולים מבצק הקרואסון של המקום במילוי כמות נדיבה של קרמו איכותי. בקולקציה אפשר למצוא בין השאר רול קרואסון איפהאן במילוי קרמו פטל, ליצ'י ומי ורדים; רול קרואסון קרמל מלוח; רול קרואסון ג'אנדויה במילוי קרמו שוקולד ג'אנדויה ורול קרואסון פיסטוק במילוי קרמו פיסטוק סיציליאני (32 ש"ח).

רול קרואסון איספהאן של פופ אנד פופ בייקרי
רול קרואסון איספהאן של פופ אנד פופ בייקרי | צילום: מערכת לזלול

פופ אנד פופ בייקרי | הארבעה 28, תל אביב | ניתן להשיג גם בוולט

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments