איך להוריד ריח של שום מהידיים
קרדיט תמונה – team voyas
שיתוף

תוכן עניינים

מי שאוהב שום, לא יכול בלעדיו. בכל מתכון שמכיל שום, אוהביו יכפילו וישלשו את הכמות בה הם משתמשים ובדרך כלל גם יאהבו את ריח של שום שנדבק לידיים. לטובת אלו שלא, החליטה בלוגרית אוכל לבדוק את השיטות השונות להורדת ריח של שום מהידיים ודירגה את יעילותן.

בכל בדיקה לקחה פוסקין שן שום אחת גדולה, קילפה ומעכה אותה ושפשפה היטב בין ידיה בכדי להשאיר ניחוח חזק של שום על הידיים ועל האצבעות.

לאחר מכן היא שטפה את ידיה תחת מים זורמים ובחנה כל שיטה בנפרד. פוסקין דאגה לקחת הפסקה של כמה שעות בין כל בדיקה בכדי לוודא שהריח מהבדיקה הקודמת כבר עבר.

אז איך להוריד ריח של שום מהידיים?

אלו השיטות שנבדקו להורדת ריח שום מהידיים – מדורגות על פי יעילות מהנמוכה לגבוהה:

1. תפוחי אדמה

על השיטה: כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחתוך תפוח אדמה לא מבושל ולשפשף על הידיים. לאחר מכן יש לשטוף את הידיים עם סבון ומים קרים. לשיטה הזו יש ממליצים שונים ברשת, אך בדרך כלל בהקשר של הסרת ריחות שום מקרשי חיתוך מעץ. תפוח האדמה מכיל אנזים שמסוגל לפרק חומרים שונים, כמו אלו שנותנים לשום את ריחו.

תוצאה: ייתכן והשיטה עובדת על משטחי עץ אך כשזה מגיע להסרת ריח של שום מהידיים והאצבעות, השיטה אינה יעילה כלל ולא הצליחה לסייע בהסרת הריח מהידיים.

2. פולי קפה

על השיטה: בשיטה הזו יש לקחת כפית של פולי קפה ולהניח בין הידיים, להוסיף כמה טיפות מים ולשפשף את הידיים היטב למשך 30 שניות. לאחר מכן, יש לשטוף את הידיים במים קרים וסבון. פולי קפה ידועים כסופגי ריח ואף מומלצים לשימוש כסופגי ריח במקרר או בארונות.

תוצאה: אמנם הידיים שלכם ירגישו רכות ועדינות יותר, אך במבחן התוצאה הידיים שלכם עדיין יריחו משום כשתקרבו אותן לאף. אמנם תריחו גם את הקפה, אך במידה שווה יהיה ניתן להבחין עדיין בריח של שום.

3. פלדת אל חלד

על השיטה: שפשפו את הידיים שלכם על כל משטח או כלי עשויים פלדת אל חלד תחת מים זורמים ל-30 שניות לפחות ולאחר מכן שטפו את הידיים במים קרים וסבון. בשיטה הזו לכאורה הרכיבים הריחניים בשום נצמדים למולקולות בפלדה ובכך מסירים את הריח.

תוצאה: לאחר שפשוף של כף מפלדת אל חלד על הידיים למשך 30 שניות, אפשר להבחין שריח של שום מהידיים אכן נחלש, אך לא נעלם לחלוטין, לכן יכול להיות פתרון זריז כאשר זמנכם קצר ואתם מעוניינים לפחות להפחית מעט מן הריח.

4. מי פה

על השיטה: מיזגו פקק אחד של מי פה לידיים ושפשפו היטב, לאחר מכן שטפו את הידיים במים קרים וסבון.

תוצאה: השיטה הזו נמצאה יעילה בצורה מפתיעה בהסרת ריח של שום מהידיים. אמנם למי פה יש ריח דומיננטי מראש, אך גם כאשר תנסו להריח מקרוב את האצבעות, ריח השום כבר יהיה קשה להבחנה. לא מומלץ להשתמש בשיטה הזו אם יש לכם חתכים מכל סוג על הידיים, מאחר ורוב מי הפה מכילים גם אלכוהול, מה שעלול לגרום לתחושת צריבה כואבת. למרות החסרונות, זו השיטה המהירה ביותר שגם עובדת להורדת ריח שום מהידיים.

5. מלח וסודה לשתייה

על השיטה: הניחו כפית מלח ו-2 כפיות סודה לשתייה בתוך כף היד, הוסיפו מעט מים ושפשפו את הידיים עם התערובת למשך 30 שניות. לאחר מכן שטפו את הידיים במים קרים וסבון. הסודה לשתייה אמורה לספוג את ריח השום והמלח אמור לתפקד בתור סוג של פילינג.

תוצאה: סודה לשתייה ידועה כחומר סופג ריחות יעיל במיוחד. אמנם במבחן התוצאה הוא לא הוריד את ריח השום לגמרי, אך הוא הפחית למינימום בצורה היעילה ביותר מבין כל השיטות שנבדקו. שימוש בשיטה הזו, יחד עם שטיפת הידיים במים קרים וסבון ומעט קרם לחות לאחר מכן ואתם מסודרים.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס