טמפרטורת שמן לטיגון שניצלים
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

פריך ולוהט: זו הטמפרטורה המדויקת לטיגון שניצל מושלם

המסע אל עבר השניצל המושלם מעסיק אותנו כל הזמן. בדרך אליו יש נתון אחד חשוב - טמפרטורת השמן האידאלית בה השניצל הופך לפריך במיוחד
שיתוף

תוכן עניינים

המרדף אחר השניצל המושלם מעסיק חובבי שניצלים בכל הארץ כבר שנים רבים. היכולת להגיע לפריכות המיוחלת תוך שמירה על בשר עסיסי ורך בפנים תלויה בגורמים רבים כשאחד המרכזיים בהם הוא טיגון השניצל בטמפרטורת השמן הנכונה.

הקפדה על הכנסת השניצל לשמן בדיוק כשהוא מגיע לטמפרטורה הרצויה מבטיחה שהציפוי יקבל את מכת החום הראשונית ויהפוך לקריספי במיוחד מבלי לייבש את העוף עצמו. בפוסט הבא נשתף את כל מה שאתם צריכים לדעת על טווח הטמפרטורה הרצוי לשניצל ועוד טיפים בדרך לשניצלים חמים, פריכים ומנחמים במיוחד.

בוחרים את השמן הנכון

עוד לפני שניגש לפעולת הטיגון עצמה, כדאי לבחור בשמן מתאים לטיגון השניצלים שמחזיק בטמפרטורת עישון גבוהה. שמן שעמיד בחום גבוה יכול לייצר לאחר מכן את הפריכות המדוברת מבחוץ. שמן קנולה או שמן צמחי אחר הם בחירות מעולות לטיגון שניצלים ולא יתפרקו בחום הגבוה.

בנוסף, סוג השמן שאיתו אתם בוחרים לטגן ישפיע על הטעם הסופי של השניצל, כך שכדאי בסופו של דבר לבחור בשמן הטיגון על פי טעמכם האישי.

עוד טעימה: איך לחמם שניצל מאתמול בקלות

טמפרטורת שמן אידאלית לטיגון שניצלים

מומלץ לטגן שניצלים בטמפרטורה של כ-175 מעלות. טמפרטורה זו תבטיח טיגון מהיר ותעניק מכת חום שתאטום את המיצים בתוך השניצל תוך יצירת מעטה קריספי וזהוב במיוחד.

מעבר לכך, חשוב לשמור על עקביות בטמפרטורת השמן. אם הטמפרטורה תרד במהלך הטיגון השניצל עלול לספוג יותר מדי שמן ולהפוך לסמרטוטי. אם השמן יתחמם מדי הוא עלול להישרף מבחוץ לפני שיספיק להתבשל היטב מבפנים.

השקעה במדחום מטבח טוב יכול להיות הקלף שלכם בכל מה שנוגע להגעה לשניצל המושלם. בעזרת שימוש במדחום בזמן הטיגון תוכלו להבטיח דיוק ושליטה על הטמפרטורה לאורך כל תהליך טיגון השניצלים.

הגעה ושמירה על הטמפרטורה תדרוש תרגול מסוים וניסוי וטעייה אך לאחר כמה ניסיונות כבר תקבלו שניצלים חמים, פריכים וזהובים בכל פעם מחדש.

מטגנים שניצלים בחום אחיד
מטגנים שניצלים בחום אחיד

שמירה על טמפרטורת השמן

כאמור, שמירה על טמפרטורת השמן לאורך הטיגון חיונית על מנת לייצר שניצלים פריכים ואחידים, לכן שימוש במדחום יסייע מאוד להישאר בטווח הרצוי.

אם אתם מטגנים כמות גדולה של שניצלים, הניחו לשמן להתחמם בחזרה לטמפרטורה הרצויה מדי פעם. הקפידו גם לא להעמיס יותר מדי שניצלים במחבת בבת אחת בכדי לא להוריד את הטמפרטורה בחדות בתוך רגע. שמן חם מספיק יבעבע בעדינות סביב השניצל.

עוד טעימה: מה לעשות עם שמן לאחר הטיגון?

טיפים לשניצל מושלם

מלבד הטמפרטורה, ישנם כמה כללים בסיסיים נוספים שכדאי לעקוב אחריהם בכל מה שקשור לטיגון שניצלים.

  • טגנו את השניצל כ-3-4 דקות מכל צד בכדי להגיע לגוון הזהוב ולמרקם הפריך. זמן הטיגון כול להשתנות בהתאם לעובי הנתח והטמפרטורה המדויקת של השמן.
  • השתדלו להפוך את השניצל רק פעם אחת במהלך הטיגון בעזרת מרית תוך כדי ניעור שאריות שמן.
  • לאחר סיום הטיגון הניחו את השניצלים על רשת תנור במקום על נייר סופג או בקערה אחד על גבי השני בכדי לא לאבד את הפריכות

יש לכם טיפ משלכם לשניצל פריך ומושלם בכל פעם מחדש? שתפו אותנו בתגובות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס