איך להיפטר משמן טיגון משומש
קרדיט תמונה – Pixabay

סיימתם עם השניצלים? כך תיפטרו משמן טיגון במהירות ובקלות

שוב נשארתם עם המון שמן בישול משומש לאחר הטיגון ולא בטוחים מה לעשות? עם השיטה הבאה תוכלו להיפטר משמן הטיגון במהירות ובקלות
שיתוף

תוכן עניינים

לא רבים האנשים שיכולים לעמוד בפני שניצל חם ופריך שיצא הרגע מן השמן הרותח. רובנו לא יכולים גם להתאפק מלחטוף שניצל מערימת השניצלים עוד לפני שאלו הגיעו לשולחן אך כל מי שמטגן שניצלים דרך קבע יודע גם שמדובר במשימה מסורבלת ומלכלכת למדי.

אחת השאלות שעולות תדיר לאחר טיגון שניצלים או כל דבר אחר שמצריך שמן עמוק במידה זו או אחרת היא מה לעשות עם שמן הטיגון המשומש בסיום התהליך ואיך להיפטר ממנו בצורה בטוחה, נקייה וקלה.

עוד טעימה: נשפך לכם שמן על הרצפה? כך תנקו אותו במהירות

רובנו כבר יודעים שמה שאסור בתכלית האיסור לעשות לאחר הטיגון זה לשפוך את השמן לכיור הביתי. פעולה זו עלולה לגרום להצטברות שומנים, סתימות ונזקים משמעותיים למערכת הביוב ולסביבה.

אחרים מעבירים את השמן לשקית או לבקבוק או שופכים לנייר כסף המונח בכיור ומשליכים, שיטות שעלולות להפוך למלכלכות ומסורבלות בפני עצמן.

מלבד השיטות שהזכרנו יש שיטה אחת מפתיעה וקלה לביצוע המאפשרת להיפטר במהירות משמן טיגון משומש ומצריכה חומר גלם אחד שנמצא כמעט בכל בית.

עוד טעימה: איך להכין שניצל קריספי בתנור שכאילו הרגע יצא מהשמן הרותח? וגם – איך להכין תפוחי אדמה קריספיים בתנור שיקצרו שבחים

איך להיפטר משמן טיגון משומש?

בכדי להיפטר משמן בישול משומש לאחר השימוש כל מה שתצטרכו לעשות זה להוסיף אבקת סודה לשתייה למחבת או לסיר עם השמן לאחר שהתקרר לטמפרטורת החדר.

לאחר מכן ערבבו היטב בעזרת כף עץ עד שתיווצר סוג של משחה סמיכה ואחידה. את המשחה שנוצרה מהערבוב של השמן עם הסודה לשתייה העבירו בעזרת הכף לתוך פיסת נייר אפייה והשליכו לפח בשקית סגורה היטב בכדי להימנע מנזילות.

שימו לב שהשיטה הזו פחות מומלצת לכמויות גדולות של שמן מאחר ולסודה ייקח זמן לספוג כמות גדולה של נוזלים.

וכך זה נראה בפעולה בסרטון ניקיון באינסטגרם

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס