ויטמין D במוצרי טרה
קרדיט תמונה – יח"צ

בעקבות הקורונה: טרה מוסיפה ויטמין D למוצרי החלב שלה

בצל המלצת משרד הבריאות לציבור לצרוך ויטמין D במטרה לצמצם את נזקי וירוס הקורונה, חברת טרה משדרגת את סל מוצרי החלב שלה ומוסיפה להם ויטמין D.
שיתוף

תוכן עניינים

נגיף הקורונה שנמצא בימים אלה בגל התפרצות שני בישראל, גורם לנזקים בריאותיים גם לאלו שלא נדבקו בנגיף. בחודש אפריל פירסם האגף לחינוך מבוגרים במשרד החינוך כי בשל נגיף הקורונה וימי הסגר, על ציבור המבוגרים לצרוך ויטמין D וזאת בין היתר בשל החשיפה המועטה לשמש.

ויטמין D – יעיל נגד הקורונה?

מחסור בויטמין D אינו נטל רק של האוכלוסייה הבוגרת והוא חיוני לתפקוד תקין בפעילות המערכת החיסונית של כלל האוכלוסיה, לרבות ילדים, צעירים, נשים בהריון וקבוצות סיכון. מעבר למה שצויין ובהקשר של הוירוס, ויטמין D מסייע לגוף בהתמודדות עם דלקת ריאות וסיבוכים נוספים שנובעים בעקבות וירוס הקורונה וזאת על פי מחקרים שנערכו.

על פי מאמר של ד"ר מיכאל ויינפאס ממרפאת 'מכבי השלום' שהתפרסם באתר וואלה, מחקרים הוכיחו כי קיים קשר בין מחסור ברמות ויטמין D בדם לבין מחלות זיהומיות בדרכי הנשימה, לאור כך שויטמין D מייצר נוגדנים ופעילות תאי דם לבנים בגוף. בנוסף הויטמין מווסת את פעילות החלבונית במערכת החיסון ומצמצם את הפגיעה בבריאות בעקבות וירוס הקורונה.

בעקבות הקריאה של משרד הבריאות ומחקרים שונים בנושא ויטמין D והשפעותיו במקרה של הדבקה בקורונה, מחלבת טרה שהיא אחת משלושת המחלבות הגדולות בשוק בישראל, מודיעה היום כי היא יוצאת במהלך בריאותי בעקבות הקורונה, במסגרתו תוסיף למוצרי החלב שלה ויטמין D.

על פי ynet, הוספת ויטמין D למוצרי החלב של טרה עשויה להיות החלטה חשובה שתסייע לציבור בצמצום המחסור בויטמין ובהתמודדות עם קורונה וזיהומים נשמתיים, כאשר לאחר השינוי גביע קוטג' 5% של טרה, יכיל 26% מהצריכה היומית המומלצת של ויטמין D לצד מוצרי חלב נוספים אליהם יתווסף הויטמין.

עוד התפרסם כי על פי סקר של משרד הבריאות שנערך בנושא תזונה בישראל, עולה כי מרבית האוכלוסיה סובלת ממחסור בויטמין D. הסקר שנערך בקרב בני 18-64 מצא כי קיים חוסר תזונתי בויטמינים רבים, כאשר הקשה ביותר הוא הויטמין המדובר. גם האיגוד הישראלי לרפואת ילדים התייצב לצד משרד הבריאות והודיע כי הויטמין חיוני לבריאות ובעל תפקיד חשוב בחיזוק עצמות, מניעת שברים ותועלות נוספות למערכת החיסונית.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
מערכת לזלול

מערכת לזלול

כתבי המערכת הם זללנים מלאי תשוקה לכל מה שטעים. כמי שמאמינים בכוחו של האוכל לחבר בין אנשים וליצור זיכרונות בלתי נשכחים, הצוות נחוש לשתף עם הקוראים את אהבתו לאין ספור טעמים. ממדריכים וטיפים לבישול ואפייה למתכונים מעוררי תיאבון. מחדשות קולינריות מסביב לעולם ועד לאירועים ולטרנדים הקולינריים שאסור לפספס

כתבות בשבילך

חבל לפספס