תה קר עם חלב של ויסוצקי ותנובה
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

חדש מויסוצקי ותנובה: תה קר צ'אי עם חלב בטעמים

חברות ויסוצקי ותנובה משלבות כוחות ומשיקות לכבוד קיץ 2022 קולקציית משקאות תה קר עם חלב בטעמים מגוונים - צ'אי ורדים, צ'אי מסאלה וצ'אי קרמל.
שיתוף

תוכן עניינים

קיץ 2022 כבר כאן וחברות המשקאות מנסות להילחם על הלקוחות במבחר משקאות חדשים, מרעננים ומסקרנים לימים החמים. חברות ויסוצקי ותנובה החליטו לקחת על עצמן את המשימה ולשלב כוחות לכבוד קיץ 2022 עם קולקציית משקאות תה קר עם חלב בטעמים מגוונים – צ'אי ורדים, צ'אי מסאלה וצ'אי קרמל.

עוד טעימה: מה חשבנו על נספרסו לימונענע החדש?

תה קר צ'אי עם חלב של ויסוצקי ותנובה – אלטרנטיבה למשקאות עתירי סוכר?

משקאות הצ'אי הקרים של תנובה וויסוצקי מנסים להוות גם תחליף למשקאות הקיץ הקרים עתירי הסוכר והמדבקות האדומות. התה הקר החדש מכיל מיצוי תה וחלב דל לקטוז 1.4 אחוזי שומן ללא תוספת סוכר.

תה קר עם חלב של ויסוצקי ותנובה
תה קר עם חלב של ויסוצקי ותנובה | צילום: מערכת האתר

שתי החברות השיקו נפרד בשבועות האחרונים משקאות קרים חדשים ברשתות השיווק, ויסוצקי עשתה זאת עם השקת חליטה לתה קר בטעם אפרסק במהדורה מוגבלת במקביל לקמפיין בהובלתה של אניה בוקשטיין שמציע להשתמש במגוון הרחב של החליטות של ויסוצקי להכנת תה קר, מחליטת לימונענע, חליטת פירות יער, לימונית לואיזה ועוד.

בתנובה לעומת זאת השיקו לראשונה משקאות אייס קפה עם פולים ברזילאיים וחלב טרי בטעמי קפוצ'ינו, לאטה ולאטה שוקולד (6.5-10 ש"ח). זהו המוצר הראשון בקטגורית הקפה הקר שמשתמש בחלב טרי במקום חלב עמיד, מה שמקצר את זמן המדף של שלו ל-30 יום.

בחורף 2021 השיקה ויסוצקי 4 טעמי צ'אי חדשים למשקה חם, ביניהם צ'אי קרמל מלוח, צ'אי שקדים וצ'אי מסאלה.

משקאות תה קר עם חלב של ויסוצקי ותנובה | 7-10 ש"ח לכוס של 230 מ"ל | להשיג במקררי החלב בכל רשתות השיווק

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס