במבה במילוי אייס קפה להקפאה
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

תפנו מקום בפריזר: במבה במילוי אייס קפה חוזרת למדפים

לאור דרישת הקהל, אסם משיבה לחיים לכבוד הקיץ את במבה במילוי קרם אייס קפה. קנינו, הקפאנו, טעמנו וחזרנו רעננים ומרוצים.
שיתוף

תוכן עניינים

אחרי במבה במילוי נוגט וגרסת ההמשך שלה במבה אינסייד אאוט, במבה חלבה, קרם עוגיות, בייגלה מלוח ועוד שילובים מוזרים ומוזרים יותר (במבה במילוי במבה, אנחנו מסתכלים עליך), אסם מחזירה למדפים לכבוד הקיץ הלוהט את במבה במילוי קרם בטעם אייס קפה.

המהדורה המוגבלת, שיצאה לראשונה בשנת 2018 וקצרה מחמאות מהמבקרים מומלצת לאכילה לאחר הקפאה ומתיימרת להעניק לזולל חוויה מרעננת ושונה מהרגיל. בסבב הנוכחי תשווק אסם את במבה במילוי קרם אייס קפה באריזת 60 גרם וגם בשקית גדולה של 150 גרם, שלא יחסר.

במבה במילוי אייס קפה להקפאה
במבה במילוי אייס קפה להקפאה (צילום: מערכת לזלול)

במבה במילוי אייס קפה – שווה לזלול?

למרות החשש הראשוני, במבה במילוי קרם בטעם אייס קפה מתגלה כאחד המוצלחים בסדרת "במבה במילוי" וכחטיף ממכר בפני עצמו. בתור זוללים ממושמעים, מילאנו בקפידה אחר ההוראות ופתחנו את השקית רק לאחר הקפאה ראויה.

הבמבה הקפואה מפתיעה בפריכות קרירה וכיפית ויוצרת תהיות פילוסופיות האם בעצם כך היינו צריכים כולנו לאכול במבה מאז ומעולם והאם במבה קפואה היא בכלל עדיין במבה.

במבה להקפאה במילוי קרם בטעם אייס קפה של אסם
במבה להקפאה במילוי קרם בטעם אייס קפה של אסם (צילום: מערכת לזלול)

הקרם במהדורה הקיצית המיוחדת עושה גם הוא עבודה טובה עם מתקתקות קרירה, נעימה ולא מוגזמת וקיק קטן של מרירות קפה שעושה את ההבדל בהתאמה לקיץ.

בסך הכל במבה במילוי קרם אייס קפה מצליחה במשימתה ומהווה אופציה טובה לחטיף מרענן ליום קיץ חם במיוחד. אפילו הגדילה האקספוננציאלית של תכולת השקית מ-60 גרם ל-150 גרם לא הרתיעה אותנו – הבמבה חוסלה במהירות האור וכל מה שיכולנו לחשוב זה איך לפנות מקום בפריזר לעוד כמה במבה.

במבה במילוי קרם בטעם אייס קפה | 4-10 ש"ח | להשיג ברשתות השיווק

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס