במבה במילוי קרם במבה מתוקה
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

מפגש ענקים: במבה במילוי במבה אדומה מגיעה למדפים

אסם-נסטלה חוגגת את החורף בגדול ומשיקה גרסא מיוחדת במהדורה מוגבלת של במבה במילוי קרם בטעם במבה מתוקה (או אדומה בפי העם)
שיתוף

תוכן עניינים

אסם-נסטלה ממשיכה לתת כבוד לאחות הקטנה של הבמבה הקלאסית ומשיקה שילוב שרבים חיכו וציפו לו כבר זמן רב (ביניהם כמה חבר'ה מערכת זללנים) – במבה במילוי קרם בטעם במבה מתוקה (או במבה אדומה בלשון העם).

המהדורה המוגבלת לחורף מגיעה שנה לאחר השקת קרמוגית במילוי קרם במבה מתוקה שהחזיר לזרקורים לראשונה את הבמבה האדומה והאהובה.

במבה מתוקה נשארה במשך שנים ארוכות מאז השקתה בשנת 1980 מתחת לרדאר של חובבי החטיפים עם קהל קטן אך נאמן שהמשיך לזלול את הגרסא האדמדמה של הבמבה כגילטי פלז'ר מהנה במיוחד בכל הזדמנות.

כעת, לאחר פניות צרכנים רבים לשילוב הטעמים הזה, משיקה אסם-נסטלה את המהדורה המיוחדת לזמן מוגבל המשלבת בין המתוק והמלוח באריזות ורודות שקשה לפספס על מדף החטיפים.

עוד טעימה: מה מחכה לכם במרכז המבקרים של במבה

טעם ורוד-עמוק

במבחן הטעם במבה במילוי במבה אדומה מעניקה בדיוק את החוויה לה ציפינו. אותה במבה וותיקה ואהובה עם מילוי ורדרד על גבול הזרחני שפורט על נימי הנוסטלגיה היטב.

מה שהטריד בעיקר את מנוחתנו היא כמות הסוכר המופרזת. אמנם אנחנו בעד מושחת ובעד מתוק, לעיתים גם בהגזמה, אך במקרה המדובר הרגשנו שהלכו עם השם המחייב "במבה מתוקה" קצת יותר מדי רחוק וקצת יותר מדי מתוק.

במבה במילוי במבה אדומה של אסם
במבה במילוי במבה אדומה של אסם | צילום: מערכת לזלול

לתחושתנו בשנת 2023 עם המודעות ההולכת וגוברת לנזקי הסוכר, אפשר להפסיק לפחד ולהוריד מעט מן הכמות המופרזת מבלי לפגום בחוויות הג'אנק שהחטיף רוצה להעניק.

בסך הכל במבה במילוי קרם במבה מתוקה מפגיש בצורה מספקת למדי בין הטעמים הוותיקים והאהובים ומהווה חידוש שחובבי הבמבה האדומה באשר הם ירצו לנסות לפחות פעם אחת.

במבה במילוי במבה אדומה תימכר במהדורה מוגבלת באריזות 60 גרם ו-150 גרם | כשרות – בד"צ העדה החרדית, רבנות ראשית שדרות | להשיג בכלל רשתות השיווק במדפי החטיפים.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס