דוריטוס במקסיקנה
קרדיט תמונה – מולי נעים
שיתוף

תוכן עניינים

מתי אכלתם לאחרונה שקית דוריטוס במסעדה? רשת המסעדות מקסיקנה יוצאת בשיתוף פעולה מסקרן ומקורי עם החטיף דוריטוס של שטראוס-עלית ומשיקה 2 מנות ספיישל בשם "דוריטוס קון טודו" (דוריטוס עם הכל בספרדית).

דוריטוס גורמה בשקית

במסגרת שיתוף הפעולה יציעו בסניפי הרשת חטיף דוריטוס בטעם גריל או חמוץ חריף שמוגש בשקית המקורית עם שלל תוספות כמו צ'ילי קון קרנה, ברבקואה אסאדו מפורק, סלסות מגוונות, פיקו דה גאיו, איולי כוסברה, צ'יליפיניו, גוואקמולי וחלפיניו.

את המנה הלא שגרתית תוכלו למצוא במסעדות הרשת בישיבה במקום או בטייק אווי וגם להזמין במשלוח לבית או למשרד בהרכבה עצמית.

מנות הדוריטוס ספיישל מגיעות ללא גלוטן כשבסניפים תוצע גם גרסא טבעונית למהדרין. המנות יוגשו עד לסוף חודש פברואר או עד גמר המלאי בכל תשעת סניפי הרשת. מחיר המנות עומד על 45 ש"ח.

בנוסף ביום שלישי ה-14.2, ולנטיין דיי, יציעו בסניפי הרשת ספיישלים מיוחדים לאוהבים ליום אחד, שפע של לבבות וקישוטים רומנטיים ועוד הפתעות מחממות לב.

אמנם דוריטוס מזוהה פעמים רבות כחטיף שמשתדך מעולה למאכלים מהמטבח המקסיקני והדרום אמריקאי אך בקיץ האחרון השיק מותג דוריטוס העולמי גם גרסא בטעמי קטשופ וחרדל בכדי לקרוץ גם לנתח שוק אמריקאי יותר שמתחבר למאכלים כמו נקניקיות והמבורגרים.

רשת המסעדות מקסיקנה הוקמה בשנת 2006 וומתפעלת היום 9 מסעדות בכל רחבי הארץ. בתפריט תמצאו מגוון מאכלים אותנטיים היישר ממקסיקו עד שלל מנות מותאמות לצמחונים, טבעונים ונמנעים מגלוטן.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס