מעורב ישראלי: פופ אפ מוסדות אוכל רחוב מיתולוגיים ביפו

אתר אונטופו, מסעדת פארוק בשוק ובירת שקמה משיקים את "מעורב ישראלי" - סדרת מפגשי פסגה קולינריים של מוסדות אוכל ישראלי ביפו
מעורב ישראלי: פופ אפ אוכל רחוב ביפו
מעורב ישראלי: פופ אפ אוכל רחוב ביפו | צילום: נועם פריסמן
שיתוף

אתר אונטופו בשיתוף פעולה עם מסעדת פארוק בשוק היפואית ובירת הקראפט הישראלית שקמה משיקים את "מעורב ישראלי" – סדרת מפגשי פסגה קולינריים של מוסדות אוכל ישראלי במהלך חודש ינואר.

במסגרת אירועי הפופ אפ תארח מסעדת פארוק בשוק מוסדות קולינריים אייקוניים מרחבי הערץ ל-3 ערבים בלבד עם תפריט מיוחד של מנות מיתולוגיות ואהובות לצד מנות ספייישל חד פעמיות.

מעורב ישראלי בפארוק בשוק

הראשונים להתארח ביום שלישי הבא (10.1) יהיו פלאפל כדורי בהנהלת כדורי מהוד השרון שיציעו פיתה עם הפלאפל האהוב של כדורי עם סלט ירקות, כרוב מתובל, טחינה, עמבה, סחוג כבוש ורטבי הבית (26 ש"ח) וגם קרפצ'יו חצי סביח מפורק עם חציל מטוגן, עמבה, טחינה, אריסה, שרי מנומר, בצל אדום, מלפפון, ביצה קשה מוחמצת, צ'יפס חציל ותפוח אדמה (32 ש"ח).

הבאים בתור הם חומוס חליל האהובים מרמלה שיציעו ביום רביעי (11.1) ושלישי (17.1) את מנת המסבחה של חליל עם חומוס חם, גרגרים, טחינה ורוטב שום לימון (31 ש"ח) ואת החומוס של חליל בתוספת פרגית, כבד, לבבות עוף, בצל מקורמל, גמבה, עגבניות שרי ופלפל חריף (64 ש"ח).

בכל הערבים תוגש לצד המנות בירת הקראפט הישראלית שקמה מהחבית במחיר של 19 ש"ח לשליש או 24 לחצי ליטר.

מעורב ישראלי במסעדת פארוק בשוק | רבי אדא 6, תל אביב | טלפון להזמנות 03-6515670 | שלישי-רביעי 10-11.1 ושלישי 17.1 | הזמנות באתר אונטופו

בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments