כמה קלוריות יש באוזני המן
קרדיט תמונה – Pixabay

פורים זה משמין: כמה קלוריות יש באוזני המן?

אוזני המן אולי נראות תמימות וצנועות יחסית אך יכולות להכיל כמות לא מבוטלת של קלוריות. אז כמה קלוריות יש באוזני המן עם מילויים שונים?
שיתוף

תוכן עניינים

פורים 2023 כבר מעבר לפינה והקונדיטוריות ברחבי הארץ כבר עמוסות באוזני המן שהחלו אף הן לעבור אבולוציה בשנים האחרונות לזירת קינוחי הגורמה עם מגוון של ציפויים, תוספות ושדרוגים

אמנם את אוזני ההמן המשודרגות קשה יותר לאמוד מבחינת הערך הקלורי אך כדאי לדעת שגם אוזני המן קלאסיות עם פרג, תמרים או שוקולד שנראות צנועות ותמימות יחסית לסופגניות המושחתות של חנוכה, מכילות כמות קלוריות שעלולה להצטבר בנשנוש אקראי.

אוזן המן ממוצעת מכילה 100-300 קלוריות, תלוי בבצק, בגודל, במילוי ובתוספות השונות. אוזן המן קטנה תכיל כ-100 קלוריות, אוזן המן בינונית במשקל של כ-30 גרם כ-200 קלוריות וגדולה יכולה להגיע עד ל-300 קלוריות ויותר. מרבית הקלוריות בכל מקרה מגיעות מהבצק החמאתי ומקצתן מהמילוי עצמו, כך שלא צריך להתלבט יותר מדי על סוג המילוי.

עוד טעימה: מתכון לאוזני המן של השפים הגדולים בישראל וגם מה חשבנו על אוזני המן של ביסקוטי לפורים 2023

כמה קלוריות יש באוזני המן עם מילויים שונים?

המומלצות ביותר תזונתית – אוזני המן במילוי פרג

אמנם הפרג עתיר בקלוריות אך מבחינת ערכים תזונתיים נטו, אוזני המן במילוי קלאסי של פרג הן העדיפות ביותר, זאת בעקבות הכמות הגבוהה במיוחד של סידן (כ-300 מ"ג לאוזן בינונית) לצד מגנזיום, אבץ, אשלגן וסיבים תזונתיים שמכיל הפרג.

עוד טעימה: כמה קלוריות יש בפיצה

פרג מכיל גם כ-20% חלבון מן הצומח וכ-45 אחוזי שומן. מבחינת אנרגיה, ב-20 גרם פרג תמצאו כ-100 קלוריות סך הכל. אוזן המן בינונית במילוי פרג לפיכך תכיל כ-250 קלוריות.

הכי פחות קלוריות – אוזני המן במילוי תמרים

עוד מילוי קלאסי ופופולרי לאוזני המן הוא מילוי ממרח תמרים, מעבר לפופולריות הן נחשבות גם לדלות ביותר בקלוריות מבין הקלאסיקות אך מכילות כמות סוכר טבעי גבוה.

התמרים עצמם דלי שומן ועשירים בסיבים תזונתיים, בסידן, אשלגן, מגנזיום וגם וויטמין B3 וחומצה פולית המסייעים לשמור על מערכת חיסונית ולחץ דם תקינים.

תמר אחד מכיל כ-30 קלוריות בממוצע ואוזן המן בינונית במילוי תמרים תכיל כ-130-180 קלוריות לערך.

הכי פחות מומלץ – אוזני המן במילוי שוקולד

כנראה הגרסא האהובה ביותר על הקטנטנים (וגם ילדים בנפשם) של אוזני המן היא זו במילוי שוקולד לסוגיו אך אלו גם עשירים בסוכר ושומנים ובקלוריות יחסית לאלטרנטיבות. אם בכל זאת חשקה נפשכם בשוקולד, עדיף לבחור מילוי של שוקולד מריר עם אחוזי קקאו גבוהים.

ב-20 גרם שוקולד תמצאו כ-100 קלוריות ואוזן המן בינונית עם שוקולד תכיל כ-250-300 קלוריות

עדיין מושחת – אוזני המן במילוי חלווה

אוזני המן במילוי חלווה גם הן הפכו לסוג של קלאסיקה בשנים האחרונות. חלבה עשירה בשומן צמחי, סידן וברזל אך הערך הקלורי הוא גבוה יותר מאופציות כמו תמרים.

ב-20 גרם חלווה תמצאו כ-100 קלוריות ובאוזן המן בינונית עם חלווה יהיו כ-250-300 קלוריות בממוצע.

שומן, אבל בריא – אוזני המן במילוי אגוזים

אחרונות חביבות הן אוזני ההמן במילוי אגוזים שמכילות גם כן כמות גבוהה יחסית של קלוריות אך עשירות במגזניום, אבץ, סיבים תזונתיים, נוגדי חמצון ואומגה 3 עם שומן חד בלתי רווי המסייע בהורדת כולסטרול ומניעת מחלות לב.

4 אגוזי מלך מכילים כ-100 קלוריות ואוזן המן בינונית במילוי אגוזים תכיל כ-200-250 קלוריות.

מי שאוהב לדעת כמה קלוריות שוות אוזני ההמן מבחינת המאמץ הגופני הנדרש על מנת לשרוף את ערכן הקלורי נספר כי מדובר בכשעה הליכה מתונה לשריפה של אוזן המן בינונית אחת.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס