כמה קלוריות יש בעוגת גבינה
קרדיט תמונה – אילוסטרציה לזלול

לפני שזוללים: כמה קלוריות יש בפרוסת עוגת גבינה?

חג השבועות עוד רגע כאן ולפני שתזללו אין ספור עוגות גבינה מושחתות עם שלל תוספות יצאנו לבדוק כמה קלוריות יש בפרוסת עוגת גבינה ממוצעת
שיתוף

תוכן עניינים

חגם של חובבי עוגות הגבינה כבר עוד רגע כאן והקונדיטוריות כמרקחה. עם סוף השבוע הארוך של שבועות 2023, לכמות פרוסות העוגה שאנחנו עלולים לזלול מבלי
לשים לב לאורך החג, עלול להיות מחיר קלורי משמעותי.

עוד טעימה: כמה קלוריות יש במשולש פיצה וכמה בלאפה שווארמה?

כמה קלוריות יש בעוגת גבינה?

בכל שנה מתווספות לשולחן החג עוד ועוד ווריאציות על עוגת הגבינה הקלאסית עם מגוון של קרמים ותוספות, כך שהערך הקלורי של כל עוגה יכול להשתנות משמעותית בהתאם למרכיביה. עוגות של קונדיטוריות עם זאת יכילו ברוב המקרים כמות קלוריות משמעותית מעוגות גבינה ביתיות.

כך למשל עוגות גבינה על בסיס גבינה לבנה 9% יכילו כמות קלוריות נמוכה משמעותית מעוגות על בסיס גבינת שמנת עתירת אחוזי שומן. גם כמות הביצים והסוכר או הבסיס לעוגה וכמות החמאה יכולים להשפיע על כמות הקלוריות לפרוסה.

פרוסת עוגת גבינה קלאסית תכיל כ-300 קלוריות בסך הכול כשעוגות משודרגות יותר יכולות גם להגיע עד ל-700-1000 קלוריות לפרוסה, זאת בהתאם למתכון, מרכיבי העוגה, התוספות השונות וכמובן גודל הפרוסה עצמה.

כמה זמן צריך לרוץ בכדי לשרוף פרוסת עוגת גבינה?

בכדי להפחית את כמות הקלוריות העדיפו לאפות עוגות בבית בכדי לשלוט על כמויות המרכיבים או העדיפו עוגות קנויות שעושות שימוש בגבינות דלות שומן ומעט סוכר.

מלבד הקלוריות, אחוזי שומן גבוהים יכולים להעלות את רמות הכולסטרול ולהזיק בצריכה מוגזמת לבריאות הגוף והעורקים. אם מחפשים בכל זאת מעט חיוביות, עוגת גבינה ממוצעת מכילה כמות גדולה של חלבון, סידן וויטמינים המסייעים בבניית העצמות, בתיקון רקמות ובחיזוק המערכת החיסונית.

מומלץ כמובן להקפיד מראש על אורח חיים בריא ותזונה נכונה בשגרה תוך פעילות גופנית סדירה אך אם כבר זללתם יותר מדי דעו כי בכדי לשרוף קלוריות של פרוסת עוגת גבינה ממוצעת עם כ-300 קלוריות תצטרכו להתאמץ לא מעט.

בין השאר תצטרכו לשחות כ-20 דקות, לרוץ בעצימות בינונית כחצי שעה, לדווש על אופניים כ-40 דקות או לעשות הליכה בעצימות מתונה כ-70 דקות סך הכול.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס