איך לנקות שיש אבן קיסר
קרדיט תמונה – Pexels
שיתוף

תוכן עניינים

אבן קיסר הוא ככל הנראה משטח העבודה הפופולרי ביותר במטבח הישראלי עד כדי כך ששם המותג הפך כבר למילה נרדפת לשיש. מדובר בשיש עמיד שאינו נשחק ונשרט בקלות עם הוראות ניקיון פשוטות וקלות שמבטיחות שיש מבריק לאורך זמן.

בחברה מציעים כבר יותר מ-30 שנה משטחי שיש אבן קיסר מקוורץ או מפורצלן באיכות גבוהה ומראה אלגנטי. המשטחים מיוצרים במפעלי החברה המתקדמים בקיבוץ שדות ים ומיוצא לעשרות מדינות מסביב לעולם.

מלבד המחיר המשתלם יחסית למשטחי עבודה אחרים, שיש אבן קיסר עמיד לחום גבוה ולשריטות ושחיקה בטיפול וניקיון נכון בשגרה. חשוב להימנע משפשופים מסיביים ושימוש בחומרי ניקוי חזקים כמו אקונומיקה. למרות העמידות של אבן קיסר חשוב להימנע מהנחה של סירים וכלים חמים מדי על השיש בכדי למנוע עיוותים ושינויי צבע.

עוד טעימה: איך לנקות את הכיור במטבח ביעילות

איך לנקות שיש אבן קיסר קוורץ

שיש אבן קיסר קוורץ יש לנקות בשגרה בעזרת מטלית רכה ומים וסבון בלבד על מנת למנוע שחיקה ושריטות. שפשפו את האזורים המוכתמים בעדינות ואחר מכן ייבשו את השיש בעזרת נייר סופג או מטלית מיקרופייבר יבשה. חשוב לנקות נוזלים משיש אבן קיסר באופן מיידי על מנת להימנע מצבירת אבנית.

שיש בגימור מט יצריך ניקיון תכוף יותר מאחר וכתמים נוטים לבלוט יותר על שטח הפנים. להסרת אבנית וכתמים קשים מומלץ לרסס בחומר ניקוי כמו סנו אנטי-קאלק 4 ב-1 ולשפשף עם מטלית או ספוג הפלא. לבסוף שטפו את השיש במים וייבשו היטב. שיש קוורץ בגימור מט עדיף לנקות עם חומר ניקוי כללי כגון אסטוניש.

חשוב לנסות כל חומר ניקוי על אזור קטן נסתר בכדי לוודא שלא נגרם נזק למשטח, חשוב גם לשים לב שתנאי האחריות של אבן קיסר אינם מכסים שימוש בחומרי ניקוי עם כימיקלים שאינם מותאמים ומומלצים לניקוי על ידי החברה.

עוד טעימה: איך לנקות סכיני מטבח מחלודה וכתמים קשים

איך לנקות שיש אבן קיסר פורצלן

גם שיש אבן קיסר פורצלן יש לנקות בשגרה עם סבון ומים בלבד ומטלית רכה ולייבש היטב לאחר מכן.

לניקוי יסודי יותר מומלץ להשתמש במשחת ניקוי כמו אסטוניש ובספוג הפלא. יש לפזר את חומר הניקוי על הספוג ולנגב בתנועות סיבוביות בעדינות. לאחר מכן יש לשטוף את המשטח היטב במים נקיים ולייבש לחלוטין עם נייר סופג או מטלית יבשה.

אם הצטברו כתמי אבנית יש לנקות אותם עם חומר ניקוי כמו סנו אנטי קאלק 4 ב-1. פזרו את חומר הניקוי שבחרתם ונגבו את השיש בתנועות סיבוביות. שטפו במים וייבשו לגמרי עם נייר סופג.

ניקוי שיש אבן קיסר – ההוראות

1. פנו את השיש מחפצים ונקו מפירורים ושאריות מזון גדולות עם מברשת או מטלית יבשה.
2. ערבבו בקערה סבון כלים עם מים חמימים ונגבו את המשטח בתנועות סיבוביות עדינות בעזרת מטלית מיקרופייבר.
3. לכתמים קשים השתמשו בחומר ניקוי כללי עדין וספוג רך ונקו בעדינות. נסו תחילה את החומר על פינה נסתרת לכמה דקות בכדי להימנע מנזק נרחב.
4. שטפו את השיש עם מטלית נקייה ומים והסירו את שאריות הסבון או חומר הניקוי.
5. ייבשו את השיש היטב בעזרת נייר סופג או מטלית מיקרופייבר יבשה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס