איך לנקות כיריים חשמליות
קרדיט תמונה – Pexels

כל השיטות: איך לנקות כיריים חשמליות בקלות וביעילות

כיריים חשמליות אמנם קלות יותר לניקוי מכיריים גז קלאסיות אך גם עדינות יותר ועלולות להישרט בקלות. כך תנקו כיריים חשמליות בקלות וביעילות
שיתוף

תוכן עניינים

בתי אב רבים החליפו בשנים האחרונות את הכיריים הקלאסיות שעובדות על גז בכיריים חשמליות, קרמיות או אינדוקציה. הטכנולוגיה המתפתחת שהפכה את הכיריים החשמליות ליעילות יותר והעיצובים המודרניים הפכו אותן לאופציה מועדפת ברבים מן הבתים.

בנוסף, מאחר שבכיריים מהסוג הזה אין בדרך כלל חלקים מתפרקים, הן קלות יותר לניקוי עם פחות לכלוך קשה שנדבק בפינות נסתרות אך בו זמנית גם עדינות יותר ויש להתייחס אליהן בהתאם.

מלבד ניקיון מהיר בשגרה עם מעט מים וספוג, מדי כמה שבועות יש להעביר את הכיריים החשמליות ניקוי יסודי ועמוק יותר על מנת לשמור על תקינותו ולמנוע הצטברות לכלוך, שומן ובקטריות.

עוד טעימה: איך לנקות כיריים גז ללא מאמץ
ואיך לנקות רשתות תנור אפייה

איך לנקות כיריים חשמליות

בכדי לנקות כיריים חשמליות ביעילות כל מה שתצטרכו זה כמה חומרים ואביזרים שאפשר למצוא בכל בית כמו סבון, לימון, סודה לשתייה, חומץ, שפריצר, מברשת, ספוג, מטליות ומגבות נייר. לפני תחילת הניקיון יש לוודא שהכיריים קרות ומנותקות מהחשמל.

שיטות הניקוי שלהלן מתאימות לכיריים חשמליות, כיריים קרמיות וכיריים אינדוקציה. חשוב גם לבדוק אם יש לדגם הכיריים הספציפי שלכם הוראות ניקיון ספציפיות בכדי למנוע נזק לציפויים ולמערכות החשמל.

מים וסבון: שיטה זו מומלצת בעיקר לכיריים חשמליות עם כתמים קלים יחסית.

1. ערבבו מים חמימים עם מעט סבון כלים והשרו ספוג רך למשך כדקה.
2. נקו בעזרת הספוג את הכיריים והסירו לכלוך נראה לעין ושאריות מזון גדולות.
3. ייבשו את הכיריים בעזרת מגבת נייר והסירו שאריות מים וסבון לחלוטין.

לימון וסודה לשתייה: בשיטה זו נשתמש בתערובת של לימון ואבקת סודה לשתייה על מנת להסיר כתמים קלים וקשים יותר בקלות.

1. חתכו לימון לחצי וסחטו מיץ לימון על שטח הכיריים. שפשפו את חצי הלימון על אזורים מוכתמים במיוחד
2. פזרו אבקת סודה לשתייה על כל שטח הכיריים והניחו לתערובת לפעול במשך כמה דקות.
3. טבלו מטלית במים חמימים אך אל תרטיבו אותה יותר מדי. הניחו על התערובת והמתינו כחצי שעה.
4. נגבו את התערובת בעזרת מגבת יבשה, העבירו מטלית לחה ונגבו שוב היטב.

סודה לשתייה וחומץ: עוד שיטה מומלצת לניקוי כיריים חשמליות בה נעשה שימוש באבקת סודה לשתייה וחומץ על מנת להסיר את הכתמים והלכלוך ולהבריק את המשטח.

1. נגבו את הכיריים בעזרת מטלית מיקרופייבר יבשה מלכלוך ושאריות מזון גדולות.
2. פזרו בנדיבות אבקת סודה לשתייה על המשטח.
3. העבירו חומץ לשפריצר סטנדרטי ורססו על הכיריים.
4. כסו עם מגבה לחה אך לא רטובה שהושרתה במים חמימים וסבון והמתינו רבע שעה.
5. נגבו עם מטלית יבשה עד להסרת כל החומרים מהכיריים וייבוש מוחלט.
6. רססו שוב חומץ על הכיריים ולסיום נגבו עם מטלית יבשה.

לכתמים קשים יותר ואם לא נשארה ברירה טבעית אחרת, ניתן לרסס מעט חומר ניקוי ייעודי לכיריים חשמליות או חומר לניקוי חלונות ולשפשף בעדינות עם מברשת רכה את הכתמים קשים. ניתן להסיר בעדינות בעזרת מרית לכלוך שנדבק לכיריים ולא משתחרר. לבסוף יש לנגב את החומר עם מגבת נייר, להעביר מטלית לחה ולנגב שוב היטב.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס