איך לנקות כפות עץ
קרדיט תמונה – Pixabay
שיתוף

תוכן עניינים

מבין אביזרי המטבח השונים, כפות עץ הן ללא ספק אחת ההכרחיות והשימושיות ביותר. אם לערבוב חומרים באפייה ובבישול, ערבוב על המחבת או להגשה, אנחנו עושים שימוש יום יומי בכפות העץ שלנו, מה שגורם להצטברות של לכלוך, שאריות אוכל, שומנים ועוד הפתעות לאורך זמן.

בכדי לשמור על כפות עץ נקיות והיגייניות לאורך זמן יש לערוך להן מעת לעת ניקיון עמוק ויסודי יותר בכדי להוציא את הלכלוך גם מעומק סיבי העץ.

בשנה האחרונה כבשה את הרשתות החברתיות שיטה מומלצת לכאורה לניקוי יסודי שכזה בעזרת השריית כפות העץ במים רותחים. שיטה זו אמנם תסיר לכלוך בצורה יעילה אך עלולה גם לעוות ולפגוע בעץ עצמו לאורך זמן כך שמומלץ להיעזר בה רק לעיתים רחוקות.

עוד טעימה: איך לנקות קרש חיתוך מעץ או פלסטיק

איך מנקים כפות עץ

ישנן כמה שיטות מומלצות לניקוי כפות עץ שמערבות כמה אביזרים וחומרי גלם שאפשר למצוא בכל בית. מומלץ לנקות את כפות העץ שלכם לאחר כל שימוש בסבון כלים עדין ומים חמימים ולייבש באוויר החדר. יש להימנע מניקוי כפות עץ במדיח הכלים מאחר והטמפרטורות הגבוהות והכימיקלים השונים יפגעו בעץ עצמו.

מים וסבון כלים: שיטה זו מיועדת לכפות במצב טוב יחסית שמצריכות ניקוי קל בלבד.

1. הניחו את כפות העץ בכיור או בקערה גדולה ושטפו במים זורמים חמימים.
2. הוסיפו סבון כלים עדין ושפשפו שאריות מזון בעזרת ספוג רך.
3. שטפו שוב במים חמימים וייבשו באוויר החדר.

סודה לשתייה/חומץ ומים: שיטה זו לניקוי כפות עץ מסייעת גם בנטרול והעלמת ריחות רעים מכפות העץ לאחר השימוש.

1. הכינו תערובת מ-2 כפות אבקת סודה לשתייה או חומץ וכמה כפיות מים חמימים.
2. מרחו את המשחה שנוצרה על כפות העץ והמתינו כמה דקות.
3. שפשפו את הכפות עם ספוג רך ושטפו תחת מים חמימים.
4. ייבשו את הכפות בעזרת מטלית יבשה והניחו לייבוש מלא באוויר החדר.

עוד טעימה: איזה קרש חיתוך טוב יותר בשבילכם – עץ או פלסטיק?

לימון ומלח: בשיטה זו נשתמש בתכונות הטבעיות של הלימון והמלח בכדי לנקות את כפות העץ ולנטרל ריחות לא נעימים

1. פזרו מלח גס על פני כף העץ.
2. חתכו לימון ושפשפו את החלק החשוף על פני כף העץ עד שהמלח נמס.
3. שטפו את הכף במים חמימים וייבשו היטב בחדר.

מה שלא תעשו, כפות העץ יעברו תהליך טבעי של התייבשות, מה שמוביל לסדקים ושברים. בכדי לשמור על כפות העץ ניתן למרוח אותן בשמן מינרלי ייעודי (לא שמן מאכל). השמן עוטף את הכפות, מגן עליהן ומונע מהן להתייבש ולהיסדק.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס