לזלול - מגזין שבא לאכול
המבורגר בטעם בשר אדם?
קרדיט תמונה – !Oumph

הייתם טועמים? המבורגר בטעם בשר אדם הושק בשוודיה

אם תמיד תהיתם מה הוא טעמו של בשר אדם, ייתכן ובקרוב תוכלו לדעת בזכות המבורגר בטעם בשר אדם מחומרים צמחיים בלבד של חברת מזון שוודית.
שיתוף

תוכן עניינים

תמיד רציתם לטעום בשר אדם? ייתכן ועכשיו זו ההזדמנות שלכם. טוב, בערך ההזדמנות שלכם.

חברת תחליפי בשר שוודית בשם "!Oumph" זכתה השבוע בפרס חווית המותג בפסטיבל קאן ליצירתיות על המבורגר בטעם בשר אדם שיצרה.

דובר החברה מסר כי הושקעו מאמצים גדולים ביצירת ההמבורגר שמיוצר מסויה, שומנים מן הצומח, חלבון חיטה ותערובת תבלינים סודית ומסתורית והדגיש כי בני אדם לא נפגעו במהלך פיתוח ההמבורגר עם הניחוח הקניבליסטי.

המבורגר בטעם בשר אדם?
המבורגר בטעם בשר אדם | צילום: יח"צ חו"ל

המבורגר בטעם בשר אדם – אמיצים מספיק לנסות?

"זו ההזדמנות של הסקרנים והאמיצים לנסות את המבורגר על בסיס צמחי שדומה בטעם ובמרקם לבשר אנושי", הוסיף הדובר.

הפרסומת להמבורגר מבשר אנושי שודרה לראשונה בליל כל הקדושים 2021 ומשכה את תשומת לב הצופים לחברה הקטנה בזכות הקמפיין הנועז והפרובוקטיבי. בפרסומת מוצג מסדרון מאיים עם דמות קצב מוכתם בדם וכיתוב "בשר אדם על בסיס צמחי".

בחברה קיוו כי הקמפיין היוצא הדופן יגרום ליותר אנשים לנסות תחליפי בשר ולהוכיח שאפשר לייצר מחומרים צמחיים כל טעם בשרי שקיים.

שוק תחליפי הבשר צומח בצורה מסחררת בשנים האחרונות כשיותר ויותר חברות משווקות המבורגרים, נקניקיות ושאר מוצרי בשר בגרסא טבעונית שלא מכירה מוצרים מן החי. חברות כמו ביונד ו-Impossible Meat החלו לשלב את מוצריהן גם ברשתות בשר גדולות כמו מקדונלדס, ברגר קינג ו-KFC.

במדינת ישראל פועלות מספר חברות העומלות על פיתוח תחליפי בשר מחומרים צמחיים כמו רידיפיין מיט וגם על פיתוח של בשר אמתי במעבדה ללא פגיעה בבעלי חיים. מספר חברות אף עומלות על פיתוח תחליפים לתוצרי תעשיית החי כמו תחליפי ביצים וחלב.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
1 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

סיפורים קשורים לבשר והמבורגר ותחליפי בשר

כתבות בשבילך

חבל לפספס