תפריט המבורגרים חדש ברשת לנדוור
קרדיט תמונה – נועם פריסמן

לנדוור משיקה תפריט המבורגרים מושחתים של יהלומה לוי

השפית יהלומה לוי ממשיכה בהליך שינוי התדמית של רשת לנדוור ומשיקה תפריט המבורגרים חדש ומושחת עם בשר טרי ומקומי ושלל תוספות מגוונות
שיתוף

תוכן עניינים

רשת לנדוור ממשיכה את מהלך המיתוג מחדש בתור רשת מסעדות ביסטרו ומשיקה תפריט ספיישל חדש של השפית יהלומה לוי הכולל המבורגרים מבשר מקומי משובח עם שלל תוספות מושחתות במיוחד.

בקולקציית הבורגרים של לנדוור ויהלומה לוי יוצעו שלושה המבורגרים חדשים, כולם על בסיס קציצת בקר במשקל 250 גרם המוגשת בלחמניית בריוש אוורירית ממאפיית לנדוור. תפריט ההמבורגרים החדש יוצע בכ-50 מסניפי רשת לנדוור (הסניפים שאינם כשרים).

בתהליך היצירה של תפריט ההמבורגרים החדש שקדה לוי על חיפוש אחר ספקים מקומיים איכותיים בכדי לייצר קציצה עסיסית עם טעמים מיושנים, עמוקים ונקיים עם תיבול מינימלי וללא תוספים שמשאירים לבשר את הבמה.

תפריט המבורגרים חדש בלנדוור קפה – מה יש לזלול?

בתפריט ההמבורגרים החדש תוכלו לטעום אונטריב ברביקיו בורגר עם אונטריב מפורק, ספייסי מיונז, חסה לליק, עגבניה, שאלוט מוחמץ וחלפיניו; דאבל צ'דר סליידרס בורגר עם איולי צ'יפוטלה, ריבת בצל וחסה לליק והמבורגר קורנדביף עם בצל מטוגן, ביצת עין, ספייסי מיונז וחסה לליק.

לפני כשנתיים מונתה השפית יהלומה לוי לתפקיד המנהלת הקולינרית של לנדוור בכדי לסייע בהפיכתה בהפיכתה מרשת בתי קפה לרשת מסעדות ביסטרו. המנות של לוי מבוססות על מטבח ים תיכוני עכשווי מוקפד עם חומרי גלם עונתיים ויצרנים מקומיים.

תפריט המבורגרים חדש ברשת לנדוור
תפריט המבורגרים חדש ברשת לנדוור | צילום: נועם פריסמן

לוי הייתה בעברה מנהלת תחנת רדיו ואשת עסקים עד ששינתה כיוון ופתחה את "הביסטרון" ברחוב לוינסקי בתל אביב ואת בר האוכל שחקי שחקי במקביל לניהול קייטרינג פרטי פופולרי.

בחודש שעבר דיווחנו כי רשת לנדוור צפויה לרכוש את רשת המאפיות הפופולרית והוותיקה לחמים של אורי שפט, זאת במטרה להרחיב את שליטתה בתחום בישראל.

רשת 'לנדוור' הוקמה בתל אביב בתור רשת בתי קפה בשנת 2004 ומונה כיום 68 סניפים בפריסה ארצית (14 מתוכם כשרים).

תפריט המבורגרים חדש ברשת לנדוור | להשיג בכל סניפי הרשת הלא כשרים או במשלוח באתר

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס