תפריט שניצלים חדש ברשת לנדוור
קרדיט תמונה – נועם פריסמן

מהמסך לצלחת: השניצל ממשחקי השף מגיע אל רשת לנדוור

רשת לנדוור והשפית יהלומה לוי משיקים תפריט שניצלים חדש הכולל גם את המנה המנצחת של שף גיא רוזמרין במשחקי השף - שניצל נאמס
שיתוף

תוכן עניינים

רשת מסעדות הביסטרו לנדוור בהובלת השפית יהלומה לוי משיקה תפריט שניצלים חדש ומסקרן עם גולת הכותרת בדמות שניצל נאמס – המנה המנצחת של שף גיא רוזמרין במשימת השניצלים של העונה החדשה של משחקי השף ברשת 13.

תפריט השניצלים החדש הוא חלק מהמהפך הקולינרי והתדמיתי שעוברת רשת לנדוור בחודשים האחרונים תחת ניצוחה של השפית יהלומה לוי שנכנסה לתפקיד המנהלת הקולינרית הראשית של הרשת בשנה שעברה.

תפריט השניצלים של לנדוור

בתפריט החדש תמצאו 4 מנות שניצל חדשות מחומרי גלם איכותיים לצד לחמניות בריוש טריות מהמאפייה ורטבי סלסה מיוחדים. התפריט יוגש בלמעלה מ-50 סניפים לא כשרים של לנדוור ברחבי הארץ.

תוכלו לטעום בין השאר את "קלאסיקה של שניצל" – שניצל ענק לפי הספר בציפוי גרסיני לצד פירה (72 ש"ח); שניצל שייטל דק בציפוי פריך לצד פירה (78 ש"ח) וקריספי צ'יקן פריך עם גבינת חלומי צרובה וסלסה ורדה בלחמניית בריוש טרייה (62 ש"ח).

לצד אלו תמצאו כאמור למשך החודשים הקרובים גם את מנת השניצל המנצחת של שף גיא רוזמרין – שניצל נאמס על עלי חיסה קיסר עם עלי ארומטיים וסלסה חריפה-מתוקה (64 ש"ח).

שף גיא רוזמרין, משתתף העונה החדשה והשישית במספר של ריאליטי הבישולים המצליח של רשת משחקי השף, מנהל בשנה האחרונה את מסעדת בעתו המבוססת על מנות על בסיס חומרי גלם טריים מהשוק בשכונת הדר בחיפה.

בשבוע שעבר אף אירח רוזמרין את חבריו לריאליטי משה סיבוני, חי צארום ואסף אטיאס לערב בישולים חד פעמי במסעדה

שפית יהלומה לוי
שפית יהלומה לוי | צילום: תמי בר שי

לוי התמנתה לפני כשנתיים למנהלת הקולינרית של לנדוור על מנת לבצע שינוי קונספטואלי ותדמיתי יסודי שבסופו תעבור הרשת מיתוג לרשת מסעדות ביסטרו עם למעלה מ-70 סניפים ברחבי הארץ.

בחודש אוגוסט האחרון השיקו ברשת לנדוור גם תפריט המבורגרים חדש המבוסס על 100% בקר מקומי על שלל תוספות בלחמניית בריוש. בין ההמבורגרים בתפריט החדש תמצאו אונטריב ברביקיו בורגר, דאבל צ'דר סליידרס בורגר, המבורגר קורנביף ועוד.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס