לזלול - מגזין שבא לאכול
אורז אחד אחד על פי מרתה סטיוארט
קרדיט תמונה – Pixabay

איך להכין אורז אחד אחד ע"פ מרתה סטיוארט

השפית המיתולוגית מרתה סטיוארט חושפת את כל הטיפים והטריקים הקטנים שלה שיעזרו לכם להבין איך להכין אורז אחד אחד שמצליח בכל פעם מחדש
שיתוף

תוכן עניינים

בעוד רבים מתיימרים לדעת את סודות בישול האורז המושלם, כשכוהנת הבישול מרתה סטיוארט בוחרת לשתף את השיטה שלה להכנת אורז אחד אחד, אנחנו מקשיבים.

בראיון למגזין "אינסיידר" חשפה סטיוארט כי היא תמיד מחפשת אורז אורגני למנות האורז שלה ואותו היא מבשלת עם בצל, שאלוטס ומים.

איך להכין אורז אחד אחד

ראשית סטיוארט מטגנת את הבצל ואת השאלוטס בשמן זית ולעיתים מוסיפה גם שן שום, אם כי לטעמה האישי עדיף בלי. לאחר מכן היא שוטפת את האורז היטב ומוסיפה אותו לסיר עם תערובת הבצלים.

עוד טעימה: האם צריך לשטוף אורז לפני הבישול?

לאחר טיגון קצר של האורז, מוסיפה סטיוארט מים רותחים ביחס של 2 ל-1, כלומר 2 כוסות מים על כוס אורז. בהתחלה היא מוסיפה חצי מכמות המים ומערבבת היטב. לאחר בישול של דקה או שתיים מוסיפה סטיוארט את שאר המים, מכסה את הסיר ולעומת ההמלצה ברוב המתכונים, דווקא מגבירה את האש לאש גבוהה ומבשלת למשך כמה דקות בלבד עד שהאורז המושלם שלכם מוכן.

עוד טעימה: איך מכינים אורז לסושי בבית

ומה לגבי אורז חום?

על פי סטיוארט, אורז חום שומר על הערכים התזונתיים ובעל מרקם יותר נגיס עם ארומה אגוזית. היא מדגישה שההמלצה השגורה על אריזות האורז החום להשתמש ב-2 כוסות מים על כוס אורז תייצר תוצאה לא טובה. בשביל הכנת אורז חום ארוך ממליצה סטיוארט להשתמש בכוס ורבע של מים על כל כוס אורז ולאורז חום קצר כוס וחצי מים על כוס אורז. לטענתה, חצי שעה של בישול זה די והותר בכדי לקבל אורז מושלם.

סטיוארט ממליצה להשתמש בסיר רחב ושטוח עם מכסה מתאים בזמן הכנת אורז בכדי לוודא בישול אחיד ולהניח לאורז המבושל להישאר מכוסה למשך 10 דקות לפחות בכדי לאפשר לו לספוג את הלחות המקסימלית. לאחר מכן היא ממליצה להוריד את המכסה ולערבב מעט את האורז עם מזלג. את האורז המבושל ניתן לשמור על פי סטיוארט עד 5 ימים בכלי אטום במקרר.

מרתה סטיוארט בת ה-78, נחשבת כבר שנים רבות ככוהנת הגדולה של הלייף סטייל האמריקאי ובעיקר בכל מה שקשור לניהול משק הבית והיא אף מנהלת חברה המשווקת מוצרים לבית. היא פרצה לתודעה הציבורית לאחר פרסום ספרי הבישול שלה שהובילו לליין מוצרים, תוכניות טלויזיה ומגזינים מתוצרתה. בשנת 2005 נכנסה סטיוארט לרשימת עשירי העולם כשהונה הוערך בכמיליארד דולר.

בשנת 2004 הורשעה סטיוארט בפרשה הנגעה לניירות ערך ונשפטה ל-5 חודשי מאסר בפועל. לאחר שחרורה היא חזרה לפעילות העסקית ולשיווק מוצריה. כמו כן חזרה להופיע בטלוויזיה בתוכניות לייף סטייל שונות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

סיפורים קשורים לאורז

כתבות בשבילך

חבל לפספס