מיינדפול שף - מסעדת אלטער של שף ענר בן רפאל
קרדיט תמונה – שלי שלייר
שיתוף

תוכן עניינים

מיזם חדש בשם מיינדפול שף (Mindful Chef) השואף לקחת את המשתתפים בו למסע קולינרי מעורר בליווי שפים ישראלים מובילים ואנשי קולינריה בכירים יערוך את אירוע הבכורה שלו בסוף החודש (28.6.22) במסעדת אלטער של השף ענר בן רפאל ברמת השרון.

מיינדפול שף במסעדת אלטער
מיינדפול שף במסעדת אלטער (יח"צ)

מאחורי הפרויקט שמהותו הנגשה של קולינריה מודעת, עומדים יזמית הקולינריה אפרת אנזל ואתר החוויות toMix. הרעיון בקולינריה מודעת הוא פיתוח תודעה להשפעה של הבחירה שלנו מה לאכול על הסביבה ומציאת דרכים יצירתיות להפחית את הפגיעה בה בין השאר בנושאים כמו בזבוז מזון, חומרי גלם מקומיים, חומרים מזהמים ותעשייתיים ותנאי העסקת עובדים.

עוד טעימה: מצב הדבורים בעולם ממשיך להדאיג את המומחים
וגם – פופ אפ אוכל ורוד בבית מלון סוריאליסטי

שף ענר בן רפאל (מונאר, איגרא רמא) הגשים לעצמו חלום עם הקמת אלטער ברמת השרון לפני כשנה. כחלק מתפיסת החיבור לקרקע, בן רפאל מחזיק בצמוד למסעדה שדה קטן בו הוא מגדל את הירקות והפירות שיבואו לשימוש במנות אותן הוא מגיש.

הגינה של שף ענר בן רפאל במסעדת אלטער
הגינה של שף ענר בן רפאל במסעדת אלטער (צילום: שלי שלייר)

הארוחה הראשונה במסגרת המיזם החדש תתקיים כאמור במסעדת אלטער בהובלת אפרת אנזל ושף ענר בן רפאל ובליווי יינות מהכרמים האקולוגיים של יקב תבור.

עוד טעימה: מיזם מיינדפול שף חוזר בפעם השנייה

מיינדפול שף במסעדת אלטער – מה מתוכנן?

הערב ייפתח בדרינק וסיור בגינה האורגנית של אלטער, יימשך בהרצאה של אנזל על קולינריה מודעת ויסתיים עם ארוחת ערב בת 6 מנות המבוססת על חומרי הגלם המובחרים של אותו יום מהים, מהאדמה והמרעה כולל הסברים על כל מנה ועל הדרך בה היא משפיעה על הסביבה.

עוד טעימה: שבוע הקיימות 2022 יוצא לדרך

הארוחה מוגשת בפורמט זוגי הכוללת פתיח, 6 מנות, קפה ויין ללא ההגבלה. קיימת אפשרות לארוחה זוגית צמחונית.

מיינדפול שף | מסעדת אלטער | סוקולוב 79, רמת השרון | 28.6.22 סבב ראשון ב-18:00, סבב שני ב-20:30 | 650 ש"ח לזוג

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס