גלידות נסטלה - קיץ 2023
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

טילון פיסטוק, שלגון מילקה ולה פרוטה: קולקציית גלידות נסטלה לקיץ 2023

חברת גלידות נסטלה מסתערת על קיץ 2023 עם שלל שלגונים חדשים במקררי הגלידות במגוון טעמים מסקרנים וכן, יש גם טילון פיסטוק ענק
שיתוף

תוכן עניינים

חודש יולי בפתח, מה שמסמן את הגעתם של החודשים החמים ביותר בשנה עם טמפרטורות שנוסקות אל על ומזגן שלא יזכה למנוחה, לפחות עד אוקטובר.

לכבוד לילות הקיץ החמים משיקים בגלידות נסטלה מבחר חידושים במקררי הגלידות שמתכוננים לכבוש את הלב ולקרר את הגוף בחודשים הקרובים.

גלידות נסטלה קיץ 2023 – מה יש לזלול?

בין הגלידות החדשות שאפשר כבר עכשיו לחטוף ממקרר הגלידות הסמוך לביתכם תמצאו טילון אקסטרים פיסטוק, מאגדת מיני מילקה, לה פרוטה קוקוס-אננס, מילקה קרמל ושלגון חדש בטעם קולה ולימון.

טילון פיסטוק אקסטרים של נסטלה
טילון פיסטוק אקסטרים של נסטלה | צילום: גלידות נסטלה

לאחר ההצלחה חסרת התקדים של שלגון קראנץ' פיסטוק בשנה שעברה, מהמרת נסטלה על כוכב חדש בשמי הפיסטוק, הפעם בסדרת Extreme ומשיקה את אקסטרים פיסטוק – טילון גלידת פיסטוק עם מטבע שוקולד לבן ענק ושברי פיסטוק.

שלגון מילקה קרמל של גלידות נסטלה
שלגון מילקה קרמל של גלידות נסטלה | צילום: גלידות נסטלה

גם סדרת השלגונים של מילקה מתרחבת עם השקתם של מילקה קרמל – שלגון וניל עם ריפל קרמל בציפוי שוקולד עם פצפוצי אורז ושברי ביסקוויט לצד מאגדת מיני מילקה עם 6 שלגוני מיני מילקה וניל.

מאגדת מיני מילקה וניל
מאגדת מיני מילקה וניל | צילום: גלידות נסטלה

בקטגוריית הוולנס תציע החברה שלגון חדש בסדרת לה פרוטה האהובה – לה פרוטה קוקוס-אננס עם 50 אחוזי פרי, זאת לאחר שלפני מספר חודשים השיקו בחברה את לה פרוטה סקוויז לקהל הצעיר יותר באריזת קונוס נוחה לאחיזה ובטעם אבטיח, תות ומלון.

לה פרוטה קוקוס-אננס עם 50% פרי
לה פרוטה קוקוס-אננס עם 50% פרי | צילום: גלידות נסטלה

שלגון המעשים הטובים בטעם קולה-לימון

שלגון ייחודי נוסף שמושק לקראת קיץ 2023 בגלידות נסטלה הוא Good Challenge – שלגון בטעם קולה לימון עם שפה ונראות צעירה שישולב בפעילות מסקרנת ברשת החברתית הצעירה TikTok. על מקלות השלגון החדש יופיעו מבחר אתגרים המתמקדים בעידוד מעשים טובים למען הזולת ותיעודם ברשת לרקע סאונד ייחודי.

בין האתגרים שיציע השלגון החדש ניתן למצוא משימות חיוביות כמו "בקרו את סבא וסבתא", "אמרו שלום לאנשים שבדרך" או "השאירו סביבה נקייה".

שלגון Good Challenge בטעם קולה-לימון
שלגון Good Challenge בטעם קולה-לימון | צילום: גלידות נסטלה

בכדי להשתתף בפעילות, על הזללנים לסרוק את הקוד על גבי האריזה, לבצע את האתגר הטוב המופיע על המקל בליווי הסאונד הייחודי שנוצר לטובת הפעילות, לשתף את הסרטון ואולי לזכות במגוון פרסים שווים.

לפני כחודשיים השיקו בגלידות נסטלה את קראנץ' קורנפלקס, הכוכב החדש בסדרת קראנץ' ששאף לשחזר את ההצלחה של הקראנץ' פיסטוק ושוקולד לבן מקיץ 2022. גם קראנץ' קורנפלקס פותח בשיתוף פעולה עם הגולשים ברשתות החברתיות ונבחר על ידי נסיינים מבין מספר טעמים שהוצעו.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס