לזלול - מגזין אוכל ישראלי

זה מה שחשבנו על קראנץ' קורנפלקס של גלידות נסטלה

רגע לאחר שפתיתי התירס שקעו מעט, יצאנו לזלול את שלגון קראנץ' בטעם החלב של הקורנפלקס וחזרנו עם מסקנות ועם קצת יותר מדי סוכר בדם
קראנץ' קורנפלקס של נסטלה
קראנץ' קורנפלקס של נסטלה | צילום: מערכת לזלול
שיתוף

שנה בדיוק לאחר הגעתו של הקראנץ' פיסטוק לחיינו, השיקה חברת נסטלה את יורש העצר הרשמי בדמות קראנץ' קורנפלקס בתקווה שיצליח לשגע מדינה שלמה לאורך כל הקיץ כמו קודמו.

קראנץ' החלב של הקורנפלקס מנסה להמשיך את טרנד הקראנץ' מהקיץ שעבר עם טעם מסקרן ולא שגרתי של "החלב של הקורנפלקס" אותו טעם שמוכר לכל אחד שאי פעם לגם את החלב שמתקבל לאחר ששהו בו פתיתי תירס מספר דקות.

רההבדל המהותי בין קראנץ' חלב קורנפלקס החדש לקראנץ' פיסטוק הוא זמינותו. קראנץ' פיסטוק הושק לראשונה בחודש מאי 2022 במהדורה מוגבלת במיוחד כשבחברה תכננו מראש לייצר כמות מוגדרת של שלגונים למשך חודשי הקיץ בלבד.

הכמות המוגבלת של השלגון המדובר ברשתות השיווק היא זו שגרמה בין השאר לשיגעון שהתפתח סביבו, עם זללנים רבים שנדדו בין סופר לקיוסק בחיפוש אחר השלגון הנכסף ושוק אפור בו הוצע הקראנץ' הירוק בעשרות שקלים ליחידה או לכל המרבה במחיר.

קראנץ' החלב של הקורנפלקס לעומתו מיוצר כבר מאז השקתו בצורה סדירה תוך הבטחה של נסטלה כי הקראנץ' החדש יימכר במקררי הגלידות ברשתות השיווק לאורך כל השנה, זאת לאחר שבעת ההשקה באפליקציית וולט אזל המלאי הראשוני במהירות וסוחרים זריזים מיהרו להציע קראנץ' קורנפלקס במחירים מופקעים.

גם בכל מה שקשור להליך הרעיוני וגיבוש הקונספט של הקראנץ' החדש, נעזרו בנסטלה בחוכמת ההמונים ברשתות החברתיות השונות. בזמן שהקראנץ' פיסטוק הגיע לעולם כסוג של הגשמת פנטזיה לרעיון עיצובי של אוהד ראוך שהפך ויראלי ברשת, קראנץ' קורנפלקס כבר פותח באינטראקציה מלאה עם גולשים רבים.

כבר בתחילתו של הסתיו התבקשו חברי קבוצת "רעבים ברעבך" בפייסבוק להצביע לטעם הבא של קראנץ' מבין מספר אפשרויות כמו קרם ברולה וקראנץ' אלפחורס. לאחר מכן הוזמנו עשרות נסיינים ברי מזל לטעום את הקראנצ'ים שעלו לגמר ולבחור מבניהם את הקראנץ' הבא של ישראל.

עוד טעימה: איפה תמצאו משקה פריים למכירה?

איפה קונים קראנץ' קורנפלקס?

אז איפה אפשר להשיג קראנץ' קורנפלקס? כאמור, עם השקתו הוצע קראנץ' קורנפלקס למכירה במשך יומיים דרך אפליקציית המשלוחים וולט. המכירה עוררה עניין רב ועל פי הודעת החברה אלפי שלגונים נחטפו תוך זמן קצר והמלאי אזל במהירות.

קראנץ' בטעם החלב של הקורנפלקס
קראנץ' בטעם החלב של הקורנפלקס | צילום: מערכת לזלול

לאחר שגולשים רבים דיווחו כי גם ברשתות השיווק אין מלאים של השלגון החדש, הרגיעו בחברה והודיעו כי השלגון יימכר באופן קבוע לאורך כל השנה וכי המלאים יחודשו תוך זמן קצר כך שלכאורה אין צורך לרדוף אחרי השלגון החדש מקיוסק לקיוסק, אלא רק להמתין בסבלנות.

קראנץ' החלב של הקורנפלקס נמכר ברשתות השיווק הגדולות, בסופרים ובקיוסקים במחיר ממוצע של 11 ש"ח ליחידה.

קראנץ' החלב של הקורנפלקס – שווה לזלול?

אם מתייחסים לקראנץ' החלב של הקורנפלקס בצורה אובייקטיבית, מבלי כל המיתוג והסיפור מאחוריו, מגלים ארטיק חביב בסך הכל עם גימיק שונה ומסקרן משלל השלגונים האחרים שמגיעים למקררי הגלידות מדי שנה.

אך מאחר ואנחנו לא חיים בוואקום, והקראנץ' קורנפלקס נכנס לכאורה לנעליים הגדולות של הקראנץ' פיסטוק, ההשוואה ביניהם בלתי נמנעת.

אם תשאלו אותנו, מעבר להילה השיווקיות שנבנתה סביב קראנץ' פיסטוק עם המלאים המוגבלים במיוחד, הקסם בו היה נעוץ בליבת הפיסטוק. לאחר מספר שנים שטרנד הפיסטוק צמח בהתמדה ברשתות החברתיות, קראנץ' פיסטוק סיפק משהו שמוצרי פיסטוק תעשייתיים לפניו לא השכילו לספק – פיסטוק אמיתי.

ההחלטה לייצר ליבה עשירה במחית פיסטוק אמתית ולא תוך כדי שימוש בחומרי טעם וריח זולים יותר כנהוג בתעשייה, העניק לקראנץ פיסטוק יוקרה ומעמד ייחודי.

קראנץ' קורנפלקס החדש אמנם משחק גם הוא בשדה המקוריות והחדשנות עם טעם חדש ומקורי יחסית, אך לא מספק חוויה דומה במבחן השימוש בחומרי הגלם וחשוב יותר – במבחן הטעם.

קראנץ' בטעם החלב של הקורנפלקס אכן מספק את מה שהוא מבטיח – הגלידה עצמה אכן מבליטה את טעמי החלב שמתקבל לאחר שהושרו בו פתיתי תירס, הליבה הצהובה מוסיפה ממד מאוזן יחסית עם טעמי תירס וציפוי השוקולד הלבן עם פתיתי הקורנפלקס המשובצים בו היה כיפי ועטף את הארטיק לחבילה אחת ומנומקת.

למרות זאת, הביס המתקבל היה מתוק הרבה יותר מדי, לפחות בקרב נסיינים מבוגרים יותר. סביר להניח שילדים יעופו על ארטיק קראנץ' קורנפלקס החדש, כי עם כמויות סוכר כאלה, איך אפשר שלא.

קראנץ' החלב של הקורנפלקס - גימיק מסקרן ומתוק מדי
קראנץ' החלב של הקורנפלקס – גימיק מסקרן ומתוק מדי | צילום: מערכת לזלול

אך מבחינת איזון טעמים וייחודיות, קראנץ' קורנפלקס נופל בסופו של דבר על מתיקות יתר, מתיקות שמשקפת חוסר בטחון מסוים של נסטלה ביכולת שלה לייצר שלגון פופולרי גם ללא מתיקות מופרזת.

בעוד שאת הקראנץ' פיסטוק חיסלנו בתוך רגעים וניסינו כבר להבין איך משיגים את הבא בתור, הקראנץ' קורנפלקס השאיר אותנו בעיקר זקוקים נואשות לכוס מים שתעביר את המתיקות המוגזמת ותחושה ברורה שעם כל הכבוד לגימיק, הספיקה לנו פעם אחת.

גלידת החלב של הקורנפלקס הפציעה לראשונה במילק בר, הקונדיטוריה המדוברת בניו יורק והפכה ללהיט היסטרי שהעלה את מי שרקחה אותה, הקונדיטורית כריסטיני טוסי לדרגת גורו בכל מה שקשור לקינוחים מפתיעים.

גם בישראל הושקה בחורף שעבר גלידת החלב של הקורנפלקס של קרימיסימו וכעת מגיע כאמור קראנץ' קורנפלקס של נסטלה למקררי הגלידות ברשתות השיווק יחד עם מלאי חדש של קראנץ' פיסטוק, הכוכב של הקיץ שעבר.

Picture of צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
18 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

ממשיכים לזלול

איך להכין פנקייק דגני בוקר

בוקר טוב: מתכון לפנקייק דגני בוקר שמשגע את טיקטוק

מתכונים
איפה קונים קראנץ' פיסטוק של נסטלה?

ביי פיסטוק: מה יהיה הקראנץ' הבא של נסטלה?

חדשות האוכל
קראנץ' פיסטוק - עכשיו במקררי הגלידות בפעם האחרונה

בפעם האחרונה: קראנץ' פיסטוק חוזר למקררי הגלידות

חדשות האוכל
גלידת קראנץ פיסטוק - השוק השחור

גלידת קראנץ פיסטוק: עכשיו גם בשוק השחור

חדשות האוכל
פופקורן טריקס

דגני בוקר בסרט: פופקורן טריקס מגיע אל המדפים

חדשות האוכל
דגני בוקר מיני פנקייק של IHOP

דגני בוקר מיני פנקייק – בקרוב על המדפים

חדשות האוכל
איפה קונים קראנץ' פיסטוק של נסטלה?

הבהלה לירוק: אז איפה קונים קראנץ' פיסטוק?

חדשות האוכל
קראנץ' פיסטוק עושה קאמבק - קיץ 2023

הקאמבק הירוק: קראנץ' פיסטוק חוזר למקררי הגלידות

חדשות האוכל
למה לאוכל יש טעם מר אחרי צחצוח שיניים

זו הסיבה שלאוכל ושתייה יש טעם מוזר אחרי צחצוח שיניים

מדריכים וטיפים
סדרת חווית הצ'אי של תה ויסוצקי

חדש על המדף לחורף: צ'אי ויסוצקי, מרקים ורטבים

חדש על המדף
חדש על המדף לקיץ 2021 - גלידות לאונידס

חדש על המדף לקיץ: מוצרים לוהטים לקיץ 2021

חדש על המדף
קרמיסימו בטעם החלב של הקורנפלקס

חדש: גלידת קרמיסימו בטעם החלב של הקורנפלקס

חדש על המדף