מסעדת הבשרים פיטמאסטר מגיעה לצפון
קרדיט תמונה – אפיק גבאי

קרניבור וטוב לו: מקדש הבשרים פיטמאסטר מגיע לצפון

מסעדת הבשרים מפתח תקווה שנודעה בארוחות משותפות קרניבוריות סטייל משתה אבירים, מגיעה לצפון הארץ עם שפע נתחים צלויים ומעושנים של הפיטמאסטר הראשי
שיתוף

תוכן עניינים

פיטמאסטר, מסעדת הבשרים המושחתת עד אין קץ מפתח תקווה, נודדת צפונה עם פתיחת הסניף השני שלה בקניון חוצות אלונים בעמק יזרעאל.

גם בסניף החדש יימשך הקונספט שהפך את פיטמאסטר לכה מדוברת בו הבשר נצלה במטבח פתוח מול עיני הסועדים הישובים סביב שולחנות אבירים אותנטיים.

עוד טעימה: נפתחה מסעדת הבשרים אומניה מבית דבאח

כל ארוחה מנוהלת על ידי פיטמאסטר ראשי שחולש על כל עמדות הצלייה ומסביר על תהליך ההכנה של כל מנה ומנה ואף מזמין את הקהל להשתתף בהכנה ובצלחות במהלך הערב.

פיטמאסטר צפון – חוצות אלונים – מה יש לזלול?

במסגרת הארוחה בפיטמאסטר יוגשו 7 סוגי בשרים מתחלפים בכל ערב בהתאם לנתחים שנמצאים במיטבם באותו רגע, מאנטריקוט, פילה, אסאדו ואונטריב ועד לפיקנייה, פלאט איירון ודנבר סטייק ועוד מבחר של בשרים מעושנים ונתחים שמפורקים, נקצצים ונצלים על האש הפתוחה.

את הארוחה מלווים לחמים, סלטים ומטבלים שונים שמחמיאים לנתחים אך משאירים להם את הבמה המלאה ותוספות מפתיעות מהמעשנה. מחיר הארוחה עומד על 270 ש"ח לסועד כולל שתייה חופשית, בירה ויין חופשי.

משתה אבירים קרניבורי בפיטמאסטר צפון
משתה אבירים קרניבורי בפיטמאסטר צפון | צילום: אפיק גבאי

פימאסטר נפתחה בפתח תקווה לפני כשלוש שנים על ידי כמה חברים טובים שהחליטו לקחת את הידע שצברו בכדי להקים מקדש קרניבורי אמיתי. עד מהרה התפתחה סביב פימאסטר קהילת חברים נאמנה, בין השאר קבוצת הפייסבוק פיטמאסטרים שמונה היום כ-50 אלף חברים חולקים החברים את הידע והתשוקה לבשר.

קונספט משתה האבירים המשותף יוצר חוויה קרניבורית יוצאת דופן והופך את פיטמאסטר להרבה יותר מעוד מסעדת בשרים. הארוחות מתקיימות מדי יום החל מהשעה שמונה וכל ארוחה נמשכת כשעתיים וחצי. בסניף החדש בעמק יזרעאל ניתן גם לערוך אירועים פרטיים של עד 120 איש.

פיטמאסטר | קניון חוצות אלונים, עמק יזרעאל | ראשון-חמישי מ־20:00 | הזמנת מקום בטלפון 073-32777777 ובאתר אונטופו | כשר

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס