איך לחמם אורז במיקרוגל
קרדיט תמונה – Pixabay

כאילו הרגע יצא מהסיר: הטריק הפשוט לחימום אורז במיקרוגל

מחממים אורז מאתמול ושוב הוא יוצא יבש? הטריק הבא יעזור לכם לחמם אורז במיקרוגל לקבל אורז מושלם שכאילו יצא הרגע יצא מהסיר
שיתוף

תוכן עניינים

כולנו מכירים את זה. בישלנו סיר אורז שלם ויום למחרת רצינו לחמם לעצמנו מנה קטנה במהירות במיקרוגל. הבעיה היא שפעמים רבות אורז שחומם במיקרוגל מתקשה ומתגבש והופך ליבשושי.

אמנם יש את השיטה המוכרת של הוספת מעט מים לאורז אך מסתבר שיש דרך מהירה וקלה שלא רק תחמם ותרטיב מעט את האורז הקר שלכם אלא ממש תאדה אותו כאילו הרגע בישלתם סיר חדש.

הטריק הפשוט ומשנה החיים נחשף בסרטון טיקטוק כבר בשנה שעברה וצבר מאז אין ספור צפיות ותגובות כשמדי פעם הוא שוב חוזר לכותרות.

עוד טעימה: איך להכין אורז בסמטי מושלם?
רוצים אורז מושלם? בשלו אותו כמו פסטה
וגם – האם צריך לשטוף אורז לפני הבישול?

קוביית קרח לאורז מושלם

על פי השיטה המדוברת כל מה שתצטרכו בכדי לקבל אורז רך ופלאפי כמו חדש אחרי חימום במיקרוגל זה להוסיף קובית קרח מעל. כן, עד כדי כך פשוט. מוסיפים אורז בכמות הרצויה בקערה מתאימה למיקרו, מניחים מעל קוביית קרח (או יותר בהתאם לכמות האורז שאתם מחממים) ולהכניס למיקרוגל למשך דקה.

לאחר החימום קוביית הקרח לא תמס וכל מה שתצטרכו זה להסיר את קוביית הקרח ולהגיש את האורז.

אז מה קורה כאן בעצם? קוביית הקרח נשארת כמעט באותו מצב בו היא נכנסה בעקבות שיטת החימום של המיקרוגל. המיקרו מחמם את האוכל בעזרת גלים הגורמים למולקולות מסוימות, בעיקר מולקולות מים, לרטוט במהירות, בקרח לעומת זאת מולקולות המים נעולות ודבוקות זו לזו במבנה קריסטלי ואינן רוטטות בתגובה לגלי המיקרוגל.

לכן, במקום שהקרח יימס במיקרו, נוצר אפקט אידוי – האורז עצמו מתחמם מגלי המיקרוגל, מה שמחמם את שטח קוביית וגורם למים לאדות את האורז עצמו.

התוצאה היא כאמור אורז חם, אבל לא חם מדי, פלאפי ורך כאילו הרגע יצא מהסיר לראשונה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס