מחסור עולמי של רוטב סרירצ'ה
קרדיט תמונה – unsplash

מחסור חריף: יצרנית סרירצ'ה עוצרת את הפצת הרוטב הפופולרי

חברת הוי פונג, יצרנית סרירצ'ה, הודיעה על עצירת ההזמנות לרוטב האהוב עד חודש ספטמבר עקב מחסור חמור בפלפלים חריפים ובעיות מלאי במפעלים בקליפורניה.
שיתוף

תוכן עניינים

בשורה קשה לחובבי החריף: החודשים האחרונים מלווים בדיווחים הולכים ומתרבים על מחסור במוצרי מזון שונים ברשתות השיווק ברחבי העולם. אחרי מוצרי בסיס כמו חיטה, גבינת שמנת, שמן קנולה ואפילו פופקורן, כעת הגיע תורו של אחד המוצרים האהובים בקרב המשוגעים לחריף ובכלל – רוטב סרירצ'ה.

באיגרת ללקוחות מטעם הנהלת חברת הוי פונג, מי שמייצרת את הרוטב המקורי של סרירצ'ה עם דמות התרנגול הידועה, הובע חשש מפני קושי בייצור של הרוטב המוכר בעקבות מחסור מתמשך בפלפלי צ'ילי חריפים מאז יולי 2020 שהחמיר בחודשים האחרונים בגלל תנאי מזג אוויר קיצוניים באזורי הגידול של הפלפלים בהם משתמשת החברה באזור קליפורניה, ניו מקסיקו ומקסיקו.

עוד טעימה: טבסקו סקורפיון מגיע לישראל
פופ אפ מקסיקני לוהט בקוקו תאי
תפריט הטבסקו החדש של מסעדת גורדוס

רוטב סרירצ'ה עם התרנגול
רוטב סרירצ'ה עם התרנגול (צילום: Unsplash(

מחסור בסרירצ'ה – סימן לאפוקליפסה?

בהודעה נכתב גם כי לא ימומשו הזמנות חדשות ממפיצים בחודשי הקיץ עד לחודש ספטמבר לפחות בגלל בעיות מלאי. עוד הוסיפו בחברה כי הם מקווים שעונת הסתיו תביא איתה התאוששות ומבקשים מהצרכנים להתאזר בסבלנות בתקופה קשה זו. "לצערנו המצב מחוץ לשליטתנו ובלי אחד מחומרי הגלם ההכרחיים אנחנו לא יכולים לייצר את המוצרים שלנו", הוסיפו בהוי פונג.

רשתות מזון מהיר גדולות ומסעדות רבות מגישות את הרוטב הפופולרי זה שנים ארוכות במבחר מנות, ממקדונלד'ס לטאקו בל וסטארבקס שם המחסור עלול להיות מורגש במיוחד בזמן הקרוב.

אוהדי הרוטב הוותיק יצאו בקריאות שבר לא מעטות ברשתות החברתיות כשאחד אף כינה את המשבר כסימן ברור לאפוקליפסה הקרבה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס