פרוייקט "מטבח משלהן" מציין שנה עם פאנל נשי קולינרי

שנה לאחר השקת הספר "מטבח משלהן" שאיגד 50 נשות אוכל מובילות בישראל עם מתכונים נבחרים, ייערך השבוע פאנל נשי מיוחד בנמל תל אביב
ניוקי מסורתי של נאיפה מולא - "מטבח משלהן"
ניוקי מסורתי של נאיפה מולא "מטבח משלהן" | צילום: דניאל לילה. סטיילינג: אוריה גבע
שיתוף

פאנל יוזמת "מטבח משלהן" בהשתתפות נשים מובילות מתחום הקולינריה יתקיים השבוע בנמל תל אביב בשיתוף שוק הנמל ודיגיתל. במסגרת הפאנל שמתקיים לציון שנה להוצאת הספר, ישוחחו המשתתפות אודות המטבח והבישול הנשי שהפכו בשנים האחרונות למקור של הגדרה עצמית ומקצועית.

הנשים יספרו את סיפורן האישי, על דרכן המקצועית וההתמודדות עם עולם הקולינריה התובעני, על הצלחות וכישלונות ועל איך עשייתן שינתה וממשיכה לשנות את המציאות

הספר "מטבח משלהן" הוא למעשה אוסף מתכוני דגל של 50 נשות האוכל המובילות בארץ אך הרבה יותר מרק מספר מתכונים.

יוזמת ועורכת הפרויקט, יעל כלב ("על השולחן") ביקשה מכל משתתפת לבחור מתכונים שאהובים עליה במיוחד, אם מתחנות בקריירת המסעדנות ואם מנות אישיות יותר שהן מבשלות למשפחה ולחברים. התוצאה היא מבחר של סיפורים מלאי רגש ששזורים במתכונים, על המשפחות, השראה ששאבו מנשים אחרות, המאבק לתפוס מקומן בעולם המסעדנות והאופן בו אוכל עיצב את חייהן.

עוד טעימה: אל דאלי – בית קפה עם אג'נדה חברתית

מטבח משלהן
מטבח משלהן (צילום: דניאל לילה. סטיילינג: אוריה גבע)

כל המשתתפות בספר "מטבח משלהן" לקחו בו חלק בהתנדבות והרווחים ממכירתו נתרמים לאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית על מנת לממן תוכניות חינוך והסברה שנועדו למנוע אלימות מינית בקרב ילדים ובני נוער ולקדם שוויון מגדרי וכבוד הדדי בחברה הישראלית.

בין המשתתפות בספר אפשר למצוא למשל את המסעדנית רותי ברודו עם המתכון לסלט קיסר שהיא מגישה במסעדותיה לצד מתכון לרוגלך שנהגה לאכול בזמן מגוריה בניו יורק; את השפית אביבית פריאל אביחי ממסעדת אזוריה שמשתפת מתכון לכרובית שהכינה בעבר במסעדת טפאו; יזמית הואכל אפרת אנזל עם סקלופיני עוף בלימון; ג'וליה זהר עם טאג'ין דגים בטחינה ונאיפה מולא עם ניוקי מסורתי עם קמח פריקה.

ניוקי מסורתי של נאיפה מולא
ניוקי מסורתי של נאיפה מולא (צילום: דניאל לילה. סטיילינג: אוריה גבע)

עוד משתתפות בספר מתכונאיות ומחברות ספרי בישול ואפייה, עיתונאיות אוכל ובלוגריות ושפיות ומסעדניות כמו עפרה גנור, אירית שנקר, רינה פושקרנה, קרן קדוש, קרן אגם, נטלי לוין, חגית ביליה, שיר הלפרן, רחלי קרוט, מרב סריג, הילה אלפרט ומאיה דרין.

פאנל "מטבח משלהן" – המשתתפות

מנחת הפאנל: שיר הלפרן – יזמית בתחום המזון, המקימה והבעלים המשותפת של שוק הנמל והאיכרים
לייזה פאנלים – בלוגרית בישול וגורו אוכל
אביבית פריאל אביחי ממסעדת אוזריה
שי לי ליפא – מנחת תכניות בישול ומחברת ספרי בישול
תמרה אהרוני– פודי, בשלנית, בלוגרית ומתכונאית
עפרה גנור ממסעדת מאנטה ריי
יעל כלב – העורכת והיזמית של "מטבח משלהן"

עם סיום הפאנל המשתתפות יחתמו על עותקים של "מטבח משלהן" שיירכשו במקום, משתתפות האירוע יקבלו גם מגון הטבות ומתנות מנותני החסות של הערב, יקב רקאנטי וימה וקדמה.

כל ההכנסות מהאירוע ייתרמו למרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית. ניתן גם לרכוש את הספר באתר הרשמי.

פאנל "מטבח משלהן" | שוק הנמל, האנגר 12, נמל תל אביב, רחבה צפונית | 20.6.22, 18:00-20:30 | מספר המקומות מוגבל | הרשמה חינם לבעלי דיגיתל באתר 

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת