חלה של אהבה מאת רחלי קרוט
קרדיט תמונה – מערכת לזלול

חלה של אהבה: רחלי קרוט משיקה חוברת מתכוני חלות

רגע לפני ראש השנה 2022 וחגי תשרי, העיתונאית ואשת הקולינריה רחלי קרוט משיקה מתנה מושלמת לחג בדמות חוברת מתכוני חלות מפתה ומהודרת
שיתוף

תוכן עניינים

העיתונאית, הבלוגרית ואשת הקולינריה רחלי קרוט (קרוטית) משיקה לקראת ראש השנה 2022 וחגי תשרי את "חלה של אהבה" – חוברת מתכונים חדשה שכולה שיר הלל ללחם שהוא הכי בית שיש – החלה.

עוד טעימה: פרויקט "מטבח משלהן" חוגג שנה

החוברת החדשה של רחלי כוללת 64 עמודי צבע מרהיבים עם מתכוני בסיס מפורטים לחלות שונות ומגוונות וגם לחלות מיוחדות ומאפים מלוחים ומתוקים מבצק חלה, זאת בנוסף למדריך מקיף עם צילומים מפורטים של לקליעות מסוגים שונים והתאמת חלה לארוחות שונות.

חלה של אהבה של רחלי קרוט – מתנה מושלמת לחג

לאחר ששכללה במשך שנים את מתכון החלה המצליח מהבלוג שלה, חולקת רחלי את מתכוני הבסיס לחלה קלאסית, חלה מבצק בריוש וחלה מקמח כוסמין מלא. אל אלו מצורף מדריך ל-12 סוגי קליעות קלאסיות ומיוחדות כמו חלת מפתח, חלת לב וחלה תלת ממדית ב-5 רצועות.

עוד תמצאו בחוברת המתכונים חלות מיוחדות כמו חלת דבש שצפויה לקצור מחמאות בארוחת ראש השנה או בחגי תשרי בכלל, חלת שום ועשבי תיבול שאי אפשר לעמוד בפניה, חלת טריקולור ב-3 צבעים וחלת כדורים מפתה ומושחתת במילוי גבינות.

ואם כל זה לא מספיק, מציעה רחלי בחוברת החדשה עוד 7 מתכונים למאפים מלוחים ומתוקים מבצק חלה. תמצאו מתכון לגביניות קלאסיות של פעם, עוגת שמרים שוקולד, שבלולי סינבון מושחתים, שבלולי פיצה, בייגל עגול, לחמניות במילוי בשר וחצילים ואפילו קרוטונים ביתיים.

עוד מכיל הספר את כל הכללים והמצווה של הפרשת חלה מאת הרב עופר גיסין, טבלת המרת מידות, שאלות ותשובות והטיפים הסודיים של רחלי לחלות מושלמות בכל פעם.

חלה של אהבה – חוברת מתכונים חדשה של רחלי קרוט | לרכישה באתר הקליקו כאן | 10% מההכנסות ייתרמו למשפחות מעוטות יכולת

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס