חדש: ריסז קאפס טבעוני
קרדיט תמונה – THE HERSHEY COMPANY

בשורה לטבעונים: ריסז קאפס ללא חלב מגיע למדפים

חברת הרשי משיקה לראשונה גרסא טבעונית ללא חלב לחטיפי השוקולד האהובים שלה וביניהם ריסז קאפס חמאת בוטנים על בסיס שיבולת שועל
שיתוף

תוכן עניינים

טרנד הבריאות לא פוסח גם על עולם הממתקים והשוקולדים עם מותגים וותיקים שזוכים לגרסאות שונות ללא מוצרים מן החי, ללא גלוטן ועוד ועוד.

חברת הענק הרשי הכריזה הערב (שלישי) על השקה של גרסאות ללא חלב לכמה מחטיפי השוקולד הפופולריים ביותר שבאמתחתה שיימכרו לראשונה בכל רחבי ארצות הברית.

ריזס פינאט באטר קאפס ללא חלב

החברה, שמייצרת בין השאר את מגוון החטיפים וטבלאות השוקולד של הרשי, כולל נשיקות הרשי וריזס חמאת בוטנים האהובות הכריזה על השקת ריזס קאפס טבעוני ללא חלב לצד טבלת שוקולד הרשי טבעונית עם שקדים ומלח ים.

את החלב בחטיפים החדשים יחליף חלב שיבולת שועל והטעם על פי החברה יישאר נאמן לטעמי שוקולד החלב המקורי של הרשי. חטיף ריסז קאפס חמאת בוטנים במהדורה ללא חלב יהיה זמין על המדפים בארצות הברית כבר בשבוע הקרוב וטבלת השוקולד החדשה תגיע בתחילת חודש אפריל (יבואנים, תרימו את הכפפה).

הרשי אינה הראשונה מבין חברות השוקולד הגדולות שבוחרת לשלב גרסאות טבעוניות או ללא חלב למוצרים אהובים ופופולריים. חברת נסטלה למשל הציגה באירופה כבר בשנה שעברה גרסא טבעונית לחטיף השוקולד האהוב שלה קיטקט שנקרא KitKat V וגם חברת קדבורי משווקת שוקולד טבעוני משלה בבריטניה כבר תקופה ארוכה.

הרשי החליטה על המהלך לאחר סקרי דעת קהל רחבים שהראו כי הצרכנים בארצות הברית, בעיקר אלו הצעירים מדור ה-Z, מעדיפים חטיפים בריאים יותר עם פחות מוצרים מן החי, פחות מרכיבים ופחות סוכר.

רק בחודש שעבר הכריזה הרשי לראשונה על כניסה לתחום הגלידות עם השקת סדרת גלידות חדשות תחת המותג ריסז פינאט באטר קאפס שיגיעו למקררי הגלידות בארצות הברית בקיץ 2023.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
שירה כץ

שירה כץ

שירה כץ היא אשת תוכן ודיגיטל עם ניסיון עשיר של שנים רבות ברשתות. בין השאר עסקה ביצירת תוכן, שיווק וניהול מדיה חברתית בחברות סטארט אפ ישראליות ובינלאומיות. האהבה של שירה לתוכן קולינרי איכותי ויצירתי והיכולת להתחבר לקהלים רבים הופכים אותה לנכס של ממש בנוף הדיגיטלי המתפתח.

כתבות בשבילך

חבל לפספס