5 מאכלים שגורמים לריח רע מהפה - חמאת בוטנים
קרדיט תמונה – אילוסטרציה מערכת לזלול
שיתוף

תוכן עניינים

ריח רע מהפה זה אף פעם לא עסק נעים, לא לסביבה ולא לאדם הסובל מהתופעה בעצמו. אמנם הניחוחות יכולים להיגרם משלל גורמים הקשורים לבריאות הפה והשיניים אך כדאי לדעת שיש מאכלים שונים שעלולים לגרום ריח רע כרוני מהפה ולא, אנחנו לא מדברים על שום או בצל.

כשאנחנו אוכלים, שאריות מזון יכולים להדבק לשיניים וללשון ולהישאר בחלל הפה, מה שמעניק לבקטריות מזון משלהם. כשהבקטריות ניזונות, נוצרות חומצות שונות היוצרות את הריח הרע שנידף מהפה.

בעזרת שמירה על היגיינת פה בשגרה, תוך הקפדה על צחצוח נכון של השיניים פעמיים ביום, שימוש במי פה וחוט דנטלי תוכלו למנוע פעמים רבות ריח רע כרוני מהפה, אך תמיד כדאי להכיר כמה מאכלים שעלולים לגרום לריח רע מהפה בצריכה קבועה.

עוד טעימה: מאכלים שאסור לשמור במקרר

5 מאכלים שגורמים לריח רע מהפה

פירות הדר

בקטריות שגורמות לריח רע מהפה משגשגות במיוחד בסביבה חומצית. אכילה של פירות הדר באופן קבוע תורמת ליצירה של סביבה כזו בחלל הפה.

התופעה מחריפה במיוחד אם אתם נוטים לסבול מצרבות, מה שעלול לגרום לחומצות לעלות בחזרה לגרון ולייצר ריחות לא נעימים.

מוצרי חלב

רוב מוצרי החלב, בעיקר גבינות, מכילים חומצות אמינו שמגיבות לבקטריות בחלל הפה ולגרום לריח רע במיוחד. כשהבקטריות ניזונות ממוצקי החלב וחומצות האמינו נוצרת ריאקציה הגורמת לריח המזכיר ביצים סרוחות.

אם אתם סובלים מריח רע מהפה לאחר שתיית חלב או אכילת גבינה, שתו כוס מים או צחצחו שיניים אם יש לכם את האופציה.

עוד טעימה: למה לאוכל יש טעם מוזר אחרי צחצוח שיניים?

רוטב עגבניות

בדומה לפירות הדר, גם החומציות שבעגבניות עלולה לגרום להצטברות של בקטריות שגורמות לריח רע מהפה. בנוסף, רוטב עגבניות עלול לגרום לצרבת וריפלוקס בקרב מי שרגיש למאכלים חומציים, מה שמעלה את הסיכון לריח רע מהפה.

הקפידו לשתות מים בזמן שאתם זוללים את מנת הפסטה ברוטב עגבניות הבאה שלכם בכדי להפחית את הסיכוי לריחות לא נעימים.

חמאת בוטנים

חמאת בוטנים גם כן עלולה לגרום להיווצרות של ריח רע מהפה בעקבות שילוב בין כמות החלבון הגבוהה לבין המרקם הדביק במיוחד של הממרח האהוב.

המרקם הסמיך הידוע של חמאת הבוטנים מקשה על פעולת הפירוק של החלבון בפה על ידי הרוק והדביקות המוכרת גורמת לה להישאר בחלל הפה לזמן ארוך יותר.

החלבון הצמחי בחמאת הבוטנים שנשארת דבוקה לשיניים או ללשון משמש כמזון לבקטריות, מה שיוצר את הריחות הלא נעימים במהרה.

קפה

אמנם גלשנו במעט לתחום המשקאות, אך הצריכה המוגברת של קפה מצריכה התייחסות לצד הפחות מוכר של הנזקים הפוטנציאליים – ריח רע מהפה.

לקפה יש אפקט מייבש על חלל הפה, מה שמוריד את כמות הרוק בפה ומאפשר לבקטריות להתפתח במהירות גדולה יותר ולהחזיק מעמד בפה זמן רב יותר. התופעה דומה להבל הפה המוכר מהבוקר כשרק מתעוררים והפה יבש מהרגיל.

הקפידו להכניס לשגרת היום שלכם לשתות מים בכל פעם שאתם שותים קפה על מנת למנוע התייבשות של חלל הפה לאורך זמן וכתוצאה מכך לריחות לא נעימים.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס