בית הקפה חברתי "בית היוצר – עדי אופקים"
קרדיט תמונה – פייסבוק

חדש באופקים: בית קפה חברתי המופעל ע"י בעלי מוגבלויות

בית קפה חברתי של "בית היוצר – עדי אופקים" המתופעל על ידי בעלי מוגבלויות נפתח לראשונה בעיר אופקים במטרה לסייע לעובדים להשתלב בקהילה.
שיתוף

תוכן עניינים

המרכז התעסוקתי-שיקומי "בית היוצר – עדי אופקים" חנך בשבועות האחרונים בית קפה חברתי חדש במתחם המרכז.

"בית היוצר – עדי אופקים" הוקם על ידי עיריית אופקים ועמותת "עדי" המעניקה טיפול, שיקום וחינוך לבעלי מוגבלויות.

בית הקפה הקהילתי החדש מתהדר בצוות שכולו עובדים המתמודדים עם מוגבלויות שונות. העבודה בבית הקפה מעניקה לעובדים אורח חיים יצרנו ועוזר להם בתהליך ההשתלבות בחברה, השגת עצמאות כלכלית והשתלבות במשק.

עוד טעימה: אל דאלי – בית קפה ומעדנייה בתל אביב עם אג'נדה חברתית
ביס שדרותי – פסטיבל קולינרי ראשון מסוגו בשדרות

שותים קפה שווה – בית קפה חברתי למען בעלי מוגבלויות

בשלב הראשון בית הקפה יפעל מדי שבוע בימי שני בערב ומלבד קפה משובח יציע מגוון סלטים, פסטות וקינוחים במחיר שווה לכל כיס.

בתפריט ההרצה תוכלו למצוא מנות ראשונות כמו פוקאצ'ת הבית עם מטבלים, מאפה במילוי גבינות וזעתר ומרק כתום. מי שמעדיף סלט יוכל לבחור בין סלט בטטה לסלט יווני.

במדור הפסטות תוכלו לטעום פסטה פנה עם רוטב עגבניות, רוזה, שמנת ופסטו או שמנת פטריות.

לקינוח תוכלו לבחור בין פחזניות במילוי קרם פטיסייר ברוטב שוקולד חם, פאי אגסים וקרם שקדים עם קצפת, שכבות קרם ברולה עם בצק עלים מקורמל, טירמיסו קלאסי או עוגת גבינה ותותים.

עוד טעימה: מיזם "לבבות אסתר" חוזר לרולדין

בית הקפה חברתי "בית היוצר – עדי אופקים"
בית הקפה חברתי "בית היוצר – עדי אופקים" / פייסבוק

רועי רפופורט מנהל "בית היוצר – עדי אופקים" התייחס לפתיחת בית הקפה ואמר: "פתיחתו של בית הקפה החברתי הוא עוד צעד במסע לשילובה המלא של האוכלוסייה המתמודדות עם מוגבלות בחיי הקהילה שלנו.

בין מגוון הסדנאות אותן אנחנו מפעילים במקום, העבודה בבית הקפה היא עוד תחום שיאפשר עבור העובדים פיתוח אישי ותגרום להם להרגיש חלק בלי נפרד משוק העבודה. אני קורא לכלל תושבי האזור להגיע לבלות במקום ולפרגן לבית הקפה החברתי הראשון בעיר"

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס