שף ישראל אהרוני - קצביה והמבורגר גורמה בגני תקווה
קרדיט תמונה – אסף קרלה

זה קורה: שף ישראל אהרוני פותח המבורגר גורמה

לא ברור איך זה לא קרה עד עכשיו אבל בעוד כשבועיים צפויה להיפתח הקצביה החדשה של שף ישראל אהרוני שיציע לראשונה גם המבורגר גורמה עסיסי מעשה ידיו
שיתוף

תוכן עניינים

בחודש מאי האחרון השיק שף ישראל אהרוני בקול תרועה את ההמבורגר גורמה החדש והמסקרן שלו בפסטיבל האוכל תל אביב eat. הדוכן בפסטיבל הפך עד מהרה לגולת הכותרת עם תור ארוך של רעבתנים שרצו לשים ידיהם על הקציצה האהובה בגרסה של אהרוני.

עוד טעימה: קלאסיק מציעים המבורגרים ופיצה להמונים

גם אנחנו עמדנו בתור בציפייה לנגוס בהמבורגר של אהרוני וזו הייתה משתלמת. הקציצה עצמה הייתה עם טעמי בשר מודגשים ועמוקים, מידת עשייה מדויקת ותיבול מינימלי שמשאיר את הכבוד לנתחים עצמם. הלחמנייה הייתה אף היא כיפית ונשאה את תכולתה ללא מאמץ ובלי להתפרק.

ההמבורגר של אהרוני בפסטיבל תל אביב EAT 2022
ההמבורגר של אהרוני בפסטיבל תל אביב EAT 2022 | צילום: מערכת לזלול

קצביה, רוטיסרי והמבורגר גורמה של אהרוני – עכשיו בגני תקווה

בעוד כשבועיים, באמצע ספטמבר, צפוי ההמבורגר של אהרוני לנחות במשכן קבע משלו בקצבית בוטיק חדשה בגני תקווה. הקצבייה היא חלק מרשת הקצביות של אהרוני שמונה סניפים ברחוב שינקין במרכז תל אביב ובאופנהיימר בצפון תל אביב – שם גם פועל רוטיסרי המציע עופות צלויים עסיסיים.

במקום החדש של אהרוני במרכז צים בגני תקווה יפעלו מלבד קצביה גם רוטיסרי וכאמור המבורגריה בשם אהרוני'ס בורגר שתגיש קציצות פרימיום מתערובת של מספר נתחים איכותיים ונבחרים מהקצביה.

ההמבורגר של אהרוני בפסטיבל האוכל של תל אביב
ההמבורגר של אהרוני בפסטיבל האוכל של תל אביב | צילום: מערכת לזלול

אהרוני מתנגד לתוספות על ההמבורגר שממסכות ומסיחות את הדעת מכוכב ההצגה. אמנם תוכלו לקבל רטבים וגבינה, אך גם אלו יהיו מינימליים יחסית בכדי להעניק את מלוא הבמה לטעמי הבשר עצמו. בנוגע לתוספת לצד ההמבורגר, תוכלו לבחור בין אורז פרסי, כרוב צלוי ביתי, תפוחי אדמה מהרוטיסרי ועוד.

בקצביה עצמה תמצאו מבחר גדול של נתחים איכותיים וטריים, בשר טחון ועוף וגם מוצרי בשר קפואים כמו המבורגרים, נקניקיות, קציצות ועוד.

קצביה של אהרוני בגני תקווה
קצביה של אהרוני בגני תקווה | צילום: אסף קרלה

ברוטיסרי יוגשו מבחר מנות עוף לצד תפוחי האדמה לאכול במקום או לקחת הביתה, מכנפיים חריפות לקציצות עוף וכמובן עוף צלוי קלאסי של אהרוני.

עוד טעימה: הדסון פותחת סניף ברחוב לילינבלום

לצד הקצביה של אהרוני במרכז צים פועלים כבר כעת וצפויים להיפתח בחודשים הקרובים לא מעט סניפים של מותגים מוערכים כמו הדליקטסן של רותי ברודו, המסעדה האסייתית ג'ירף, קונדיטוריית רולדין, גלידת גולדה ועוד.

הקצביה של אהרוני ואהרוני'ס בורגר | דרך ההדרים 7, מרכז צים אורבן, גני תקווה החדשה

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס