חשוב לדעת: זו הטמפרטורה המומלצת למקפיא הביתי

אם האוכל במקפיא לא שומר על טריותו לאחר ההפשרה ולא נשמר לאורך זמן ייתכן שהמעלות בו גבוהות מדי. זו הטמפרטורה המומלצת למקפיא הביתי
טמפרטורה מומלצת במקפיא הביתי
טמפרטורה מומלצת במקפיא הביתי
שיתוף

ההבנה של הטמפרטורה הרצויה במקפיא הביתי עשתה מהפך בדרך בה אני מאחסן מזון ועזרה לי לשמור על הבטיחות ועל האיכות עם כוונון פשוט. המספר הזה, 18- מעלות, הוא הרבה יותר ממספר, הוא בחירה אסטרטגית שמגובה על ידי מדעני מזון להקפאה לאורך זמן תוך שמירה על הערכים התזונתיים.

במאמר הבא נבדוק את ההשפעה המהותית שיש לטמפרטורה הספציפית הזו על כל מה שאנחנו שומרים במקפיא, מהגלידה ועד שאריות מארוחת השבת ונציע טיפים מעשיים לשמירה על הטמפרטורה האידיאלית בפריזר שלכם. תלבשו מעיל, אנחנו מתחילים.

עוד טעימה: זו הטמפרטורה המומלצת למקרר הביתי

טמפרטורה מומלצת במקפיא הביתי

אמנם מזונות רבים יקפאו כבר בטמפרטורה של 0 מעלות, אך בכדי לשמור על המזון המוקפא לאורך זמן ולמנוע קלקול מוקדם, יש לדאוג לכוון את המקפיא על טמפרטורה של 18- מעלות.

בחלק מן המקררים החדשים תוכלו לבדוק את טמפרטורת המקפיא על גבי תצוגה דיגיטלית ולכוון מחדש במידת הצורך. במקררים קלאסיים יותר, תמצאו את חוגת הטמפרטורה בתוך המקפיא עצמו והיא מסומנת לרוב במספרים שמייצגים רמות קור שונות.

בדרך כלל המספר הגבוה ביותר מייצג את טמפרטורה הרצויה הנמוכה ביותר אך בכדי לוודא במקרה כזה שהטמפרטורה היא זו הנכונה, רצוי לעיין בעלון לצרכן של הדגם הספציפי שלכם או להשתמש במדחום חיצוני.

הניחו את המדחום בין 2 קופסאות שהיו במקפיא לפחות 24 שעות וסגרו את הדלת למשך 3 דקות. בדקו אם הטמפרטורה שהתקבלה היא גם זו הרצויה.

עוד טעימה: איך להפשיר עוף קפוא בצורה בטוחה

איך לשמור על טמפרטורה נכונה במקפיא?

רבים חוששים מטמפרטורה נמוכה מדי במקפיא מאחר והם רואים שכבות של קריסטלים ושבבי קרח שמצטברים על המזון. חשוב לדעת שהתופעה הזו של כוויות קור על גבי המזון במקפיא אינה נגרמת מהטמפרטורה עצמה אלא מחשיפה של המזון לאוויר.

הקפידו לארוז מוצרי מזון בשקיות או קופסאות אטומות על מנת לצמצם ככל האפשר את החשיפה של המוצרים הקפואים לאוויר. חשוב גם לא להכניס אוכל חם ישירות לפריזר על מנת למנוע שינויי טמפרטורה קיצוניים.

בנוסף חשוב לשמור על המקפיא מלא יחסית אך לא יותר מדי, בסביבות 70-80 אחוז. במצב הזה המקפיא יצליח לשמור על הטמפרטורה הרצויה בקלות יותר. מקפיא עמוס מדי לעומת זאת יתקשה לשמור על טמפרטורה קבועה ונמוכה מאחר וזרימת האוויר בו עלולה להיחסם.

הפסקת חשמל בבית? הימנעו מלפתוח את הפריזר בכדי לשמור את הקור בתוכו. בדרך זו הטמפרטורה תישאר קרה מספיק למשך כמה שעות.

הימנעו מלפתוח את המקפיא בתדירות גבוהה מדי בכדי למנוע חשיפה לאוויר, חדירת לחות ושינויי טמפרטורה קיצוניים. בנוסף, הקפידו להפשיר את המקפיא אחת לכמה חודשים כדי למנוע הצטברות קרח ולכלוך.

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת