בייגלה שטוחים בטעם ביסלי גריל
קרדיט תמונה – יח"צ

למה בייגלה שטוחים בטעם ביסלי גריל נעלם מהמדפים?

טרנד החטיפים בטעם חטיפים אחרים פרץ בשנה האחרונה ומגיע לשיא כעת עם השקת בייגלה שטוחים בטעם ביסלי גריל. אך מדוע הוא נעלם במהרה מהמדפים?
שיתוף

תוכן עניינים

טרנד החטיפים בטעם חטיפים אחרים פרץ בשנה האחרונה ומגיע לשיא כעת עם השקת בייגלה שטוחים ביסלי גריל. מפופקורן בטעם במבה ועד קרמוגית בטעם בייגלה, נדמה שחטיפים בתחפושת הפכו ללהיט חדש על המדף בקרב המנשנשים הרעבים.

בחודש אוקטובר הכריזה אסם-נסטלה על שילוב חדש ומפתיע במיוחד והוסיפה לסדרת  בייגלה "שטוחים" טעם חדש – בייגלה שטוחים בטעם ביסלי גריל במהדורה מיוחדת. אותם בייגלה שטוחים שומשום אהובים בטעם ביסלי גריל.

בייגלה שטוחים בטעם ביסלי גריל
בייגלה שטוחים בטעם ביסלי גריל | צילום: יח"צ

ע"פ עינת מוסקוביץ, מנהלת תחום החטיפים באסם נסטלה, הצרכן הישראלי אוהב גיוון וחדשנות ומקבל בפתיחות מוצרים וטעמים חדשים ועוצמתיים.

במהלך המדובר יצרה אסם-נסטלה בפעם הראשונה חיבור בין מדף הבייגלה לבין מדף החטיפים ברשתות השיווק עם המותג המיתולוגי ביסלי. האריזה של בייגלה שטוחים בטעם ביסלי נבדלת במראה משאר הטעמים במותג שטוחים עם צבע שחור ועיצוב שמזכיר את אריזות החטיף ביסלי.

בייגלה שטוחים בטעם ביסלי גריל – לאן הוא נעלם?

עם זאת, גולשים רבים מדווחים ומתלוננים על קושי אמיתי להשיג את החטיף המדובר ברשתות השיווק, בעיקר במרכז הארץ. תופעה דומה התרחשה גם בהשקת חטיף הפופקורן פופקו בטעם במבה שגם הושק בקול גדול אך איתורו על מדפי הסופר הפך על פי עדויות צרכנים לכמעט בלתי אפשרי וזאת זמן קצר בלבד לאחר ההשקה.

טרם ידוע אם המחסור בשטוחים ביסלי הוא מכוון מאחר ומדובר במהדורה מיוחדת ומוגבלת או שמא מדובר בבעיית ייצור או חוסר יכולת לעמוד בקצב השיווק לאור הפופולריות והרעש שעורר החטיף החדש ברשתות החברתיות.

בייגלה שטוחים בטעם ביסלי גריל נמכר באריזת 300 גרם במחיר של 14.90.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס