מסע בעקבות החמין: טועמים צ'ולנט בשכונות החרדיות בירושלים

מוזיאון מגדל דוד מתכונן לימים הקרים עם סיור חורפי ומעורר תאבון במיוחד בעקבות החמין בלב השכונות החרדיות בירושלים
מסע בעקבות חמין של מוזיאון מגדל דוד בירושלים
מסע בעקבות חמין של מוזיאון מגדל דוד בירושלים | צילום: מוזיאון מגדל דוד
שיתוף

גם אם החורף הישראלי כבר אינו סוער במיוחד, רבים מאיתנו רק ממתינים לכמה טיפות של גשם בכדי לשלוף את הסירים ולהכין חמין, צ'ולנט או כל שם אחר למאכל האהוב הזה.

מוזיאון מגדל דוד מתאים עצמו אף הוא לעונה הקרה ומציע סיור מעורר תאבון במיוחד בלב השכונות החרדיות בירושלים בעקבות מנת החורף הכי יהודית שיש – החמין.

עוד טעימה: 5 מנות החמין הכי טובות בתל אביב

טעימה היסטורית: בעקבות החמין

במסגרת הסיור "טעימה היסטורית" יתוודעו המשתתפים לאורח החיים החרדי והשקפת החיים החרדית על גווניה השונים מהפשקווילים המיתולוגיים, לקופות הצדקה וארון הבגדים הייחודי.

הסיורים עצמם יתקיימו בימי חמישי ה-26.1 וה-16.2 בשעות הערב, בשיא ההכנות לקראת השבת כך שהמבקרים ייחשפו בזמן אמת להתרחשות השבועית השוקקת סביב החמין המסורתי.

בנוסף ישמעו המשתתפים על ההיסטוריה של החמין ועל דרך הכנתו בעדות השונות, יבקרו במאפייה מקומית ויטעמו חמין וקיגל לפי הספר.

מוזיאון מגדל דוד הממוקם במצודת ירושלים, הוא אתר היסטורי יוצא דופן בפני עצמו ומסמלי העיר הבולטים שמגולל סיפור בן 3,000 שנה. המוזיאון מציע מבחר סיורים בהשראת ההיסטוריה המגוונת של ירושלים לאורך כל השנה

עוד טעימה: פסטיבל החמין של ריחות וטעמים

מחיר הסיור בהדרכת שמחה בלגנס עומד על 115 ש"ח כולל טעימות בהרשמה מראש. אורך הסיור כ-3 שעות. מומלץ להצטייד בנעליים נוחות ולבוש חם.

טעימה היסטורית: סיור בעקבות החמין | חמישי 26.1 ו-16.2 19:00-22:00 | פרטים נוספים, הרשמה ורכישת כרטיסים באתר מוזיאון מגדל דוד

צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments