חיים כהן וישראל אהרוני מבשלים בדיקסי
קרדיט תמונה – ירון ברנר
שיתוף

תוכן עניינים

היכל התרבות בתל אביב בשיתוף פעולה עם סרטי שובל ויונייטד קינג פוצחים במסורת חדשה במסגרתה יוקרנו בכל חודש סרטים נבחרים בהקרנת טרום בכורה בליווי הרצאות של דמויות ישראליות מוכרות ומוערכות הקשורות לסרט המוקרן.

הסרט שיחנוך את המיזם ביום חמישי (20/10) הוא "השף" (Boiling Point) שיוקרן לאחר הרצאה של שף חיים כהן לצד יין איכותי וכיבוד קל. מחיר כרטיס לאירוע עומד על 149 ש"ח.

השף – 90 דקות אינטסטיביות במטבח

סרטו של פיליפ ברנטיני "השף" מתאר לילה אחד סוער ואינטנסיבי במיוחד בחייו של אנדי, שף במסעדת יוקרה. המצלמה מלווה את הווי המסעדה, את האתגרים שעומדים בפני עובדיה ואת מהלך הסרוויסים הלחוצים.

בין השאר יגיע במהלך הסרוויס אחד מהמשקיעים הבולטים במסעדה עם מבקרת מסעדות נחשבת, מה שיביא את אנדי והצוות לקצה בניסיון להוציא מהמטבח מנות בהרמוניה.

הסרט שמצולם בשוט אחד רציף באורך 90 דקות ללא עריכה, מתאר את החיים מאחורי הקלעים של עולם מסעדות היוקרה ואת הצורך של כל המעורבים במקום להתנהל בצורה המיטבית ולנפק מנות איכותיות בכל פעם מחדש. הוא נבחר לאחד מעשרת הסרטים הטובים של השנה על ידי סקרין אינטרנשיונל

קולטורה – סרטים והרצאות בהיכל התרבות

בהרצאה הנלווית יספר שף חיים כהן על מסעותיו הקולינריים ברחבי הארץ והעולם, על דרכו המקצועית והאישית בעולמות האוכל ועל התפתחות המטבח הישראלי לאורך השנים.

בהמשך החודש ב-21 באוקטובר יוקרן הסרט "הדרך לחיים" בכיכובו של אהרון פול ("שובר שורות) המבוסס על סיפור אמיתי לצד הרצאה של אלופת העולם בחתירה ומדליקת המשואה ביום העצמאות ה-71 של ישראל, מורן סמואל.

קולטורה בהיכל התרבות – הסרט "השף" והרצאה של שף חיים כהן | יום חמישי, 20.10 בשעה 20:00 | אולם צוקר, היכל התרבות תל אביב | מחיר כרטיס: 149 ש"ח | לרכישת כרטיסים הקליקו כאן

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס