איך לנקות טוסטר קופץ
קרדיט תמונה – Pixabay
שיתוף

תוכן עניינים

טוסטר קופץ או מצנם הוא ללא ספק אחד מאביזרי המטבח החשמליים שנוטים לצבור הכי הרבה לכלוך ושאריות מזון לאורך זמן ללא טיפול שוטף ונכון. העובדה כי חלקו הפנימי בו אנחנו מניחים את פרוסות הלחם אינו חשוף לעין גורם לרובנו לא להקדיש לו את הניקיון הראוי בבחינת מה שלא רואים לא פוגע.

אם אתם משתמשים בטוסטר הקופץ באופן קבע לקליית לחם ואתם לא בטוחים מתי ניקיתם אותו בפעם האחרונה כנראה שזה בדיוק הזמן לעשות זאת. צברו אומץ והציצו פנימה לבדוק את המצב, אספו כמה אביזרים וחומרים שאפשר למצוא בכל בית ובואו אתנו לנקות את הטוסטר הקופץ בקלות ובמהירות.

עוד טעימה: איך מנקים טוסטר אובן ביעילות ואיך לנקות את תנור האפייה הביתי ללא מאמץ

איך מנקים טוסטר קופץ

בכדי לנקות טוסטר קופץ תצטרכו רק מברשת דקה וארוכה, מברשת שיניים, מטליות מיקרופייבר ומי סבון חמימים. אם מדובר במצנם מפלדת אל חלד ניתן גם להשתמש בחומץ על מנת להבריק אותו כמו חדש. לכתמים עיקשים ניתן גם להשתמש באבקת סודה לשתייה.

1. נתקו את הטוסטר מהחשמל והתחילו בתהליך הניקיון רק כשהוא קר לגמרי בכדי למנוע כוויות ופגיעה ברכיבים החשמליים.

2. אם לטוסטר הקופץ שלכם יש מגש פירורים מובנה, שלפו אותו, נערו היטב מעל הפח, שטפו עם מי סבון וייבשו היטב עם מטלית.

אם לטוסטר שלכם אין מגש פירורים פשוט נערו את הטוסטר בעדינות במהופך מעל הפח בכדי להפטר מכמה שיותר לכלוך.

3. השתמשו במברשת דקה וארוכה (למשל מברשת לצבעי מים) או במברשת שיניים שלא הייתה בשימוש בכדי להסיר פירורים נוספים שנתקעו עמוק בטוסטר.

4. נקו כתמים בתוך הטוסטר בעזרת מברשת שיניים שנטבלה במעט תערובת של חומץ ומים בכמויות שוות, הקפידו לא להרטיב את החלקים החשמליים או את גופי החימום. נגבו בעדינות עם מטלית לחה ממים בלבד וייבשו עם מטלית נוספת רכה ויבשה.

5. נגבו את החלק החיצוני של הטוסטר עם מטלית רכה ולחה עם מעט סבון כלים, הימנעו משימוש ביותר מדי מים בכדי לא לפגוע ברכיבים החשמליים. לאחר הניקיון, העבירו מטלית לחה ללא סבון וייבשו לחלוטין עם מטלית נוספת.

לכתמים קשים יותר טבלו מברשת שיניים ישנה באבקת סודה לשתייה ושפשפו בעדינות את הכתמים. נגבו עם מטלית לחה וייבשו עם מטלית רכה נוספת. אם מדובר בטוסטר מפלסטיק בדקו קודם את אבקת הסודה על חלק קטן ונסתר.

אם מדובר בטוסטר קופץ מפלדת אל חלד, תוכלו להבריק אותו עם מטלית נקייה ומעט חומץ ולגרום לטוסטר לנצוץ כמו חדש.

6. אחרי כל ניקיון של הטוסטר הקפידו לוודא שהוא יבש לחלוטין בטרם תחברו אותו לחשמל בכדי למנוע קצרים ופגיעה ברכיבים החשמליים ובגוף החימום.

כל כמה זמן לנקות טוסטר קופץ

אם אתם משתמשים במצנם מדי יום בכדי לקלות לחם, מומלץ לערוך ניקיון מדי שבוע. אם אתם משתמשים בו גם לחימום מזונות נוספים, מומלץ לנקות את הטוסטר בכל פעם מיד לאחר השימוש בכדי למנוע הצטברות לכלוך שיהיה קשה במיוחד להסיר אחר כך.

משתמשים בטוסטר לעיתים רחוקות יותר? ניקוי יסודי מדי כמה שבועות יספיק על מנת לשמור עליו במצב טוב ותקין לאורך זמן.

יש לכם טיפ מנצח לניקוי מצנם? שתפו אותנו ואת הקוראים בתגובות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס