מיונז שום שחור של היינץ לליל כל הקדושים
קרדיט תמונה – HEINZ UK

טעים פחד: היינץ משיקה מיונז שום שחור לליל כל הקדושים

חברת היינץ מתכוננת במרץ לליל כל הקדושים 2022 ומשיקה מיונז שום שחור בבקבוק לחיץ במהדורה מוגבלת ומפחידה במיוחד
שיתוף

תוכן עניינים

עוד מוצר פופולרי בעולם המזון זוכה למהדורת ליל כל הקדושים שמתקרב והולך בצעדי ענק מפחידים, הפעם זהו המיונז הפופולרי של חברת היינץ בגרסא שחורה ומבהילה ובטעם מסקרן במיוחד – מיונז שום שחור.

עוד טעימה: קולקציית הבגדים של היינץ עם כתמי קטשופ אמיתיים מגיעה למדפים
זה אמיתי – גלידת מיונז וגלידת קטשופ של היינץ

למעשה מדובר במיונז הטבעוני של היינץ שזוכה לשדרוג מיוחד לקראת ליל כל הקדושים במהדורה חדשה ללא צבעי מאכל וחומרים משמרים ובתוספת טעמים עמוקים של שום שחור.

מיונז שום שחור של היינץ – ערפדים, דלעות ושלדים

הסדרה החדשה נקראת Heinz [Scarily] Good Black Garlic Mayo ותשווק בבקבוקים לחיצים ב-3 צבעים ודמויות של דלעת, שלד וערפד. השקת המוצר מלווה בקמפיין AR מיוחד בו החולפים על פני מסך OLED מיוחד שיוצב במיקומים מובחרים בלונדון יוכלו לראות ערפד פורץ מהמסך.

שום שחור הוא למעשה שום שעבר יישון והתססה ארוכים, מה שמקנה לו את צבעו השחור העמוק, את מרקמו הייחודי וואת טעמו העמוק אך העדין יותר ביחסית לשום רגיל.

השום השחור הפך פופולרי במיוחד בשנים האחרונות עם עליית המודעות לטעם האוממי הנחשק שכובש כל פינה טובה בעולם המסעדנות. ניתן להשתמש בו למגוון מטרות מבישול ואפייה עד לתיבול כאבקה או כמחית למטבלים מגוונים וגם סתם כך כממרח על פרוסת לחם.

במדינות רבות באסיה נחשב השום השחור לבריא במיוחד וככזה המחזק את מערכת החיסון. הוא מכיל יותר נוגדי חמצון בהשוואה לשום רגיל באופן משמעותי ועל פי מחקרים בחולדות הוא יכול לסייע בהגנה על האיברים הפנימיים ואף לעזור בתופעות של השמנת יתר.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס