איך לנקות כוסות יין עד להברקה
קרדיט תמונה – Pixabay
שיתוף

תוכן עניינים

בין אם אתם צרכני יין מזדמנים או נוהגים לשתות כוס מדי ערב לאחר העבודה, חשוב לדעת איך לנקות את כוסות היין שלכם כראוי בכדי לשמור עליהן מבריקות, נוצצות ושימושיות לאורך זמן.

הצורך להבריק את כוסות היין שלכם מתחדד כשחברים או משפחה מגיעים להתארח ואתם רוצים להגיש את היין האיכותי שקניתים בכוסות ללא כתמי אבק ומים.

למרות החשש משטיפת כוסות יין עדינות במדיח כלים, פעמים רבות דרך זו עדיפה על שטיפה ידנית שעלולה להוביל לשברים בהתנהלות לא נכונה. לפני הכנסה של כוסות יין למדיח עדיף תמיד לבדוק האם הן מתאימות למדיח על פי היצרן.

אם שוטפים את כוסות היין במדיח הכלים, עדיף לעשות זאת בסבב נפרד ללא כלים אחרים בכדי לצמצם אפשרויות חבלה או אם אין ברירה, לדאוג להציב אותן מאובטחות מספיק ולא נוגעות בכלים אחרים.

למי שעדיין חושש לשטוף כוסות יין במדיח הכלים, לא בטוח אם הכוסות שלו מתאימות למדיח או מעדיף את השטיפה הידנית הישנה והטובה, ישנם כמה כללים חשובים לעקוב אחריהם בכדי להבריק את הכוסות ולמנוע שברים וסדקים.

עוד טעימה: איך לנקות סכיני מטבח בקלות ובמהירות

שטיפת כוסות יין – הכללים

1. הימנעו משימוש בספוג או סקוץ' לניקוי כוסות יין, השתמשו במקום במטלית מיקרופייבר רכה עם מעט מים חמים. לרוב מומלץ לא להשתמש בסבון כלים כלל, אלא אם הצטבר לכלוך קשה להסרה.
2. הקפידו לאחוז את כוס היין בדרך הנכונה בזמן השטיפה. אל תאחזו בבסיס הכוס והכוס עצמה בו זמנית בכדי להימנע מהפעלת לחץ מיותר והחזיקו אותה קרובה לתחתית הכיור בכדי להימנע משברים במקרה והכוס מחליקה מהידיים.
3. ייבשו את כוסות היין ידנית לאחר השטיפה בכדי למנוע הצטברות כתמי מים. אם אין ברירה או זמן הניחו אותן הפוכות על משטח הייבוש בכדי לאפשר ייבוש ראוי.
4. לאחר הניקיון אחסנו את כוסות היין בארון מטבח סגור הרחק ממקורות חום כמו הכיריים והתנור.

איך לנקות כוסות יין

ישנן כמה שיטות שיעזרו לכם לשטוף כוסות יין ולהבריק אותן לחלוטין בכל פעם מחדש.

מטלית מיקרופייבר ומים חמימים:

כאמור הדרך הטובה והקלה ביותר לשטיפה ידנית של כוסות יין היא בעזרת מטלית מיקרופייבר או כל מטלית רכה אחרת שלא תפגע או תשרוט את הזכוכית עם מעט מים חמימים. רוב המומחים ממליצים להימנע משימוש בסבון כלים או חומר ניקוי אחר. אם הכוסות מלוכלכות במיוחד, ניתן להוסיף כמה טיפות סבון או חומץ.

חומץ:

אחת השיטות המובילות לניקוי והברקה של כוסות יין היא שימוש בחומץ. כל מה שתצטרכו לעשות זה למלא קערה גדולה בכמויות שוות של מים וחומץ ולהשרות את כוסות היין למשך חצי שעה. לבסוף ייבשו את הכוסות היטב בעזרת מטלית מיקרופייבר נקייה.

אבקת סודה לשתייה:

לכתמים עיקשים במיוחד ניתן להשתמש בתערובת עם כמויות שוות של אבקת סודה לשתייה ומים ולמרוח בעדינות על האזורים המוכתמים. לאחר מספר דקות שטפו את הכוסות במים חמימים וייבשו בעזרת מטלית רכה.

יש לכם שיטה מנצחת משלכם לניקוי והברקה של כוסות יין? שתפו אותנו בתגובות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס