איך לאחסן יין ולשמור עליו לאורך זמן
קרדיט תמונה – Pixabay
שיתוף

תוכן עניינים

בכל פעם שאנחנו פותחים בקבוק יין בבית לארוחת ערב או לאירוע מיוחד עולה בנו השאלה מה לעשות עם היין שנשאר בסיום הערב.

אז איך באמת צריך לאחסן יין אדום, לבן ורוזה?

עוד טעימה: איך לאחסן דבש?

איך לאחסן יין לאחר הפתיחה

איך לאחסן יין אדום

מומלץ לצרוך יין אדום עד 5 ימים מיום פתיחתו. את בקבוק היין האדום הפתוח יש לאטום עם פקק ולשמור באזור חשוך וקריר. טעמו של יין אדום עם גוף מלא אף ישתבח יום או יומיים לאחר פתיחתו, אך יינות קלילים יותר כמו פינו נואר, עדיף לשתות בהקדם.

איך לאחסן יין לבן קליל / יין רוזה

מומלץ לצרוך יין לבן קליל ויין רוזה עד שבוע מיום הפתיחה. את היינות הללו יש לאטום עם פקק ולשמור במקרר.

היינות ישמרו עם טעמם למשך שבוע אך רוב המומחים מסכימים שמוטב לצרוך אותם לא יאוחר מ-5 ימים מאחר והטעמים הפירותיים יהיו הראשונים להיעלם מה שישאיר לכם טעם שונה וגס יותר ממה שהיצרן התכוון.

יינות קינוח מומלץ גם כן לאחסן בדרך דומה. יינות מבעבעים לרוב לא יחזיקו טוב לאורך זמן ומומלץ לצרוך אותם לא יותר מ-3 ימים מרגע פתיחתם.

יין לבן

איך לאחסן יין לבן בעל גוף מלא

ההנחה הראשונית היא שיין בעל גוף מלא יחזיק מעמד יותר זמן מיין קליל יותר, אך זהו לא המקרה. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בתהליכי החמצון שעוברים היינות הללו בזמן התסיסה והיישון.

לכן כשזה מגיע לאחסון יין לבן בעל גוף מלא, יש לאטום עם פקק ולצרוך עד 5 ימים מרגע פתיחתו.

עוד טעימה: איך לסדר את המקרר ביעילות

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס