איך לקלף תפוחי אדמה במהירות ובקלות
קרדיט תמונה – Pixabay

די לפציעות: מסתבר שקילפנו תפוחי אדמה לא נכון כל החיים

שוב נפצעים בזמן קילוף תפוחי אדמה? בעזרת הטריק הפשוט שאפשר לעשות בכל בית תוכלו לקלף תפוחי אדמה בקלות ובמהירות וללא חתכים
שיתוף

תוכן עניינים

קילוף תפוחי אדמה יכול להפוך בקלות למשימה מעיקה ומתישה, בעיקר כשצריך לקלף כמות גדולה. מעבר ללכלוך המצטבר ולמונוטוניות של הפעולה, קילוף תפוחי אדמה עם קולפן ידני הוא גם פתח לפציעות תכופות כשתפוח האדמה זז או מחליק לפתע באמצע הפעולה.

אנחנו אישית מכירים כמה בשלנים שדווקא אוהבים לקלף תפוחי אדמה ומוצאים בפעולה סוג של מדיטציה ושיטה לרגיעה בסוף היום, אך לטובת אלו שפחות מתחברים לזן הספציפי הזה, הרשת שוב נחלצת לעזרה עם שיטה פשוטה להפליא שכל אחד יכול לנסות בבית לקילוף תפוחי אדמה במהירות ובקלות וללא פציעות.

הטריק הפשוט מסתובב בגרסאות שונות ברשתות החברתיות כבר מספר שנים, עוד בתקופת הסגרים הראשונים של הקורונה ובחודשים האחרונים עושה שוב קאמבק, בין השאר בסרטון בן 10 השניות שפורסם ביוטיוב ונקרא "הטריק הכי טוב בכל הזמנים לקילוף תפוחי אדמה".

עוד טעימה: איך להכין תפוחי אדמה במיקרוגל וגם – איך לשמור תפוחי אדמה במטבח

איך לקלף תפוח אדמה בדרך הבטוחה

בשיטה המוצעת כל מה שתצטרכו מלבד קולפן זה מזלג ביתי פשוט אותו יש לנעוץ בתוך תפוח האדמה, עמוק מספיק בשביל לשמור על יציבות בזמן האחיזה.

השלב הבא הוא פשוט לקלף כמו שאתם רגילים לקלף תפוחי אדמה בעזרת הקולפן כשביד השנייה אתם מחזיקים את המזלג הנעוץ. בדרך הזו הידיים לא נוגעות בתפוח האדמה כלל וכך תוכלו להימנע מלכלוך, בלגן וחתכים כואבים.

תפוחי אדמה זוכים לעדנה ברשתות החברתיות גם בעוד תחומים, בעיקר עם שפע סרטוני מתכונים לתפוחי אדמה בשיטות הכנה שונות כמו למשל המתכון לתפוחי אדמה בתנור ששיגע את הגולשים בשנה האחרונה.

יש לכם עוד טיפים משני חיים לקילוף תפוחי אדמה? שתפו אותנו ואת הגולשים הזללנים בתגובות.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס