קובה של מסעדת אמא קרית ענבים
קרדיט תמונה – סיון שוב עמי
שיתוף

תוכן עניינים

לא פחות מ-40 שנים חלפו מאז שנפתחה מסעדת אמא המקורית ברחוב אגריפס בירושלים, סמוך לשוק מחנה יהודה. כעת לראשונה, פותחת המשפחה סניף שני, מסעדת אמא קרית ענבים שבמטה יהודה.

מי שהקימו את המסעדה בשנת 1981 היו עמרם ומרים בנימין, הלא היא ה"אמא" ומי אחראית למתכונים של המאכלים הביתיים והתבשילים המסורתיים שמוגשים במסעדה עד היום. כיום מנהל את המסעדה בנם, שעבד בה עוד מימיה הראשונים. יורם אף הכיר במסעדה את אשתו איילה שעבדה במקום בתור מלצרית וכיום גם שתיים מבין שלוש בנותיו של יורם עובדות בה עמו.

עוד טעימה: בית הקרמבו הראשון בישראל נפתח בירושלים

כמו רבות מהמסעדות בענף, גם מסעדת אמא עברה זעזועים רבים בתקופת הקורונה כשנאלצו להוציא לחל"ת את העובדים, חלקם כאלו שעבדו איתם מיומה הראשון.

בכדי להתמודד עם המצב החלו במסעדת אמא בפעם הראשונה גם עם שירות משלוחים לתל אביב, מה שאפשר להם להחזיר בסופו של דבר את העובדים ולהגיע ללקוחות מרוחקים שמתגעגעים למסעדה.

מסעדת אמא - סניף קרית ענבים
מסעדת אמא – סניף קרית ענבים

עוד טעימה: הכל על פסטיבל האוכל הכפרי של מטה יהודה

מסעדת אמא קרית ענבים – מה בתפריט?

יורם הוא גם תושב מטה יהודה בעצמו, כך שהבחירה בקרית ענבים למיקום הסניף השני הייתה כמעט ברורה מאליו. גם בסניף מסעדת אמא קריית ענבים תוכלו למצוא את מנות הדגל של מסעדת האם ובראשן קובה חמוסטה, קובה חאלב מבשר וצנוברים, יפרח (עלי גפן עם לימון ורכז רימונים) ועוד מגוון סלטים, תבשילי קדירה ומנות ירושלמיות אותנטיות.

בנוסף מציעה המסעדה תפריט יין המוקדש לאזור הרי ירושלים ומטה יהודה, בקרוב גם יושק תפריט ערב מיוחד ותפריט מעדניה של אוכל מוכן לשבת לקחת.

מסעדת אמא קרית ענבים | פארק כרמים, קרית ענבים | א'-ה' 11:00-21:00, ו' 11:00-14:30 | 02-6631633 | כשר בהשגחת צוהר

פרטים נוספים ומשלוחים באתר מסעדת אמא.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס