סניף KFC פתח תקווה - יכין סנטר
קרדיט תמונה – יח"צ

יש תקווה: נפתח סניף KFC פתח תקווה ביכין סנטר

רשת העוף המטוגן קאנטקי פרייד צ'יקן ממשיכה להגביר אחיזתה במרכז הארץ ופותחת רשמית את סניף KFC פתח תקווה ביכין סנטר שיהיה פתוח בכל ימות השבוע
שיתוף

תוכן עניינים

לאחר חודשים ארוכים של ציפייה, רשת העוף המטוגן הפופולרית פותחת את סניף KFC פתח תקווה בצעד שמחזק משמעותית את אחיזתה באזור המרכז.

סניף KFC פתח תקווה צפוי להיפתח היום (21 ביולי) ביכין סנטר והוא יהיה הסניף ה-15 של הרשת בארץ מאז הקאמבק לישראל לפני כשלוש שנים

עוד טעימה: סניף KFC תל אביב יוצא לדרך

KFC פתח תקווה – משתלטים על המרכז

גם הסניף הבא של הרשת, ה-16 במספר, צפוי להיפתח באזור המרכז, כשסמוך למתחם הסינמה סיטי ייפתח KFC ראשון לציון, מה שיאפשר לחובבי העוף המטוגן לזלול גם ליד הבית ואזורי הבילוי המרכזיים.

התפריט ב-KFC יכין סנטר ובכל סניפי KFC בישראל נאמן לטעם המקורי ומבוסס על המתכון הסודי של הקולונל עם תערובת 11 התבלינים הידועה.

סניף KFC פתח תקווה - יכין סנטר
סניף KFC פתח תקווה – יכין סנטר (צילום: יח"צ)

בנוסף, כל מי שיאכל ב-59 ש"ח באחד מסניפי הרשת עד סוף חודש יולי, ייכנס אוטומטית להגרלה שבועית של ארוחות חינם למשך חודש שלם ולהגרלה יומית של רחפן DJI. המבצע בתוקף לחברי מועדון הלקוחות של KFC ולמצטרפים חדשים (ההצטרפות חינם).

מתחילת שנת 2022 נפתחו לא פחות מ-6 סניפים של KFC ברחבי הארץ בזכרון יעקב, חוצות המפרץ, נוף הגליל, קריון, ראש פינה וצומת צמח.

אלו הצטרפו לסניפים שנפתחו מאז הגעתה המחודשת של הרשת לישראל בנצרת, אום אל פאחם, באקה אל גרביה, באר שבע, דאלית אל כרמל, ירכא, ראש פינה, רמלה ואשדוד.

KFC פתח תקווה | יכין סנטר | ראשון-חמישי 12:00-22:00, שישי-שבת 11:00-22:00 | לא כשר

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס