לזלול - מגזין שבא לאכול
התבלין הסודי של KFC נחשף?
קרדיט תמונה – Unsplash

הרשת גועשת: האם נחשף התבלין הסודי של KFC?

בפוסט שעלה בפייסבוק חשפה סועדת את התבלין הסודי המכבב ברשימת המרכיבים של שקית תיבול לעוף המטוגן של KFC המיועדת לשימוש עובדי המסעדה
שיתוף

תוכן עניינים

תערובת התבלינים של KFC, אותה תערובת מיתולוגית המכילה על פי החברה 11 עשבי תיבול ותבלינים סודיים, היא אחת מהסודות השמורים ביותר של התעשייה כבר שנים ארוכות עם אין ספור מתכונים שניסו לחקות את הטעם המקורי והממכר. אך האם התבלין הסודי של תערובת התבלינים של KFC נחשף במקרה על ידי זללנית חדת עין?

התבלין הסודי של KFC?

לקוחה של רשת העוף המטוגן KFC בניו זילנד שיתפה בקבוצת פייסבוק פופולרית תמונה של שקית תבלינים של קולונל סנדרס המיועדת לשימוש במטבחים של KFC. מה שמשך את תשומת ליבה במיוחד היתה רשימת המרכיבים שהודפסה על השקית ובמיוחד הרכיב הראשון והעיקרי בה – מונוסודיום גלוטומט. לאחר המונוסודיום מצוינים גם עשבי תיבול, תבלינים, מלח ואבקת שום.

בתיאור התמונה כתבה הגולשת בזעזוע: "זה כמו מלח על קראק", בהתייחס לתבלין הסודי לכאורה.

שקית תבלינים של KFC
שקית תבלינים של KFC |
Aotearoa Kai Gatherers/Facebook

הפוסט שהעלתה הלקוחה הפך עד מהרה לוויראלי עם אין ספור תגובות מזועזעות מכך שהרכיב הראשון בתערובת התבלינים של KFC הוא מונוסודיום גלוטומט לצד אחרים שהגיבו בשיוויון נפש והגנו על התבלין הממכר.

חברת KFC הגיבה באתר הרשמי שלה ואישרה כי חלק ממוצריה אכן מכילים מונוסודיום גלוטומט אך רק בכמות מדודה ובטוחה לצריכה בקרב הציבור הכללי.

מה זה מונוסודיום גלוטומט?

מונוסודיום גלוטומט (MSG) הוא משפר טעם המיוצר מאצות שהפך לנפוץ במיוחד במנות של מסעדות מזון מהיר ברחבי העולם כמו גם בארוחות ומוצרים קפואים, חטיפים ועוד.

למונוסודיום גלוטומט יש טעם אוממי ממכר במיוחד שאפשר למצוא לעיתים באופן טבעי גם בירקות, בשר, דגים וגבינות. הוא אמנם מאושר לצריכה על ידי רשויות הבריאות אך נתפס כשנוי במחלוקת בקרב רבים.

בארצות הברית כמו גם בישראל יש חובה לציין את השימוש במונוסודיום גלוטומט ברשימת המרכיבים של מוצרי מזון אך מסעדות אינן מחוייבות לציין שימוש בו במנות שהן מגישות.

לאורך השנים נערכו מחקרים מקיפים רבים על מונוסודיום גלוטומט אך לא נמצאו עדויות משכנעת שקשרו בין התוסף לבין התפתחות מחלות או מוות בקרב בני אדם, אך רבים עדיין טוענים כי הרכיב יכול לגרום לכאבי ראש, הזעות, נפיחויות, בחילות, דופק מהיר ועוד שלל תופעות לוואי.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
מערכת לזלול

מערכת לזלול

כתבי המערכת הם זללנים מלאי תשוקה לכל מה שטעים. כמי שמאמינים בכוחו של האוכל לחבר בין אנשים וליצור זיכרונות בלתי נשכחים, הצוות נחוש לשתף עם הקוראים את אהבתו לאין ספור טעמים. ממדריכים וטיפים לבישול ואפייה למתכונים מעוררי תיאבון. מחדשות קולינריות מסביב לעולם ועד לאירועים ולטרנדים הקולינריים שאסור לפספס
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments

סיפורים קשורים לKFC ועוף מטוגן

כתבות בשבילך

חבל לפספס