חטיף עוגת ריסס חמאת בוטנים
קרדיט תמונה – יח"צ

חדש לארוחת הבוקר: חטיף עוגת ריסס חמאת בוטנים

חברת הרשי רוצה להפוך את הבוקר שלכם למתוק במיוחד ומשיקה חטיף עוגת ריסס עם חמאת בוטנים ושוקולד המיועד להזניק לכם את היום עם חטיף משמח
שיתוף

תוכן עניינים

ריסס רוצים להפוך לכם את הבוקר למשהו אחר לגמרי עם עוגת ריסס לפינוק מתוק בבוקר. חטיף השוקולד של חברת הרשי הפך לפופולרי בשנים האחרונות גם בישראל כשבכל פיצוציה אפשר למצוא ריסס קאפס במילוי חמאת בוטנים ובציפוי שוקולד חלב או לבן. בחלק מרשתות השיווק ניתן למצוא גם מוצרים נוספים של ריסס בצורת כדורים קטנים או ממרח ריסס.

עוד טעימה: לואקר חמאת בוטנים מגיע למדפים

חטיף עוגת ריסס חמאת בוטנים – עכשיו על המדפים

בכדי לנסות ולסיים את שנת 2020 בנימה קצת יותר חיובית חברת הרשי בדצמבר הקרוב ארה"ב מוצר חדש תחת המותג הידוע Reese's שמכוון הפעם לתחום אחר לגמרי – חטיף ארוחת בוקר מאוחרת. מחקרים אחרונים בארה"ב הראו שיותר מ-83% מהאנשים מרשים לעצמם להתפנק בחטיף מתוק עוד לפני ארוחת הצהריים, כך שהצעד של ריסס נראה טבעי לחלוטין.

חטיף עוגת ריסס חמאת בוטנים
חטיף עוגת ריסס חמאת בוטנים | צילום: יח"צ חו"ל

"רצינו ליצור את הפינוק המושלם למעריצי ריסס כדי לספק את הצורך במשהו מתוק באמצע הבוקר, אנחנו יודעים שלפעמים אתם לא רוצים לחכות עד ארוחת הצהריים, כך חשבנו על הרעיון של עוגת ריסס", אמר מייק אור, מנהל המוצר של ריסס.

עוד טעימה: לחם חמאת בוטנים שמשגע את הרשת

עוגת הריסס החדשה תגיע באריזה עם 2 עוגות שוקולד רכות עם מילוי קרם חמאת בוטנים וציפוי בשוקולד חלב אמיתי ותימכר החל מחודש דצמבר בארה"ב. ע"פ לקוחות ראשונים שזכו להתנסות בעוגה החדשה, הטעם המוכר של ריסס עדיין כאן, רק שהפעם מתווספת לחוויה הנגיסה בעוגה השוקולדית הרכה.

חברות רבות משיקות בתקופה האחרונה מוצרי מזון ייחודים שמנסים להפוך את השהייה הארוכה בבתים בעקבות התפרצות נגיף הקורונה לקצת יותר מהנים. בחודש שעבר השיקה חברת Runamok, סירופ מייפל במהדורה מיוחדת הכולל נצנצים אכילים שיהפכו את ארוחת הבוקר שלכם לחוויה מנצנצת במיוחד. גם המותג צ'יטוס הפתיע בחודש האחרון עם שיווק מק אנד צ'יז בטעם צ'יטוס באריזות להכנה ביתית כתחליף לארוחת בוקר מהנה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
צחי לנקרי

צחי לנקרי

צחי לנקרי הוא העורך הראשי של מגזין לזלול וזללן לא קטן בפני עצמו. צחי הוא איש תוכן וקידום אתרים ותיק וקונדיטור בוגר בית הספר דנון חובב מתוקים בהווה ובעתיד. כיום, צחי מתגורר בתל אביב וזולל מכל הבא ליד עם חברי המערכת. במגזין האוכל הוא משלב בין אהבתו לאפייה ובישול לבין יצירת תוכן קולינרי מקורי ומועיל שממתיק ומעשיר את הרשת

כתבות בשבילך

חבל לפספס