איך להתאים רוטב לפסטה?
קרדיט תמונה – Pexels

מדריך: איך להתאים רוטב לפסטה

במטבח האיטלקי אפשר למצוא מאות סוגי פסטה בצורות שונות כשלכל אחת מהפסטות יש רוטב שמתאים לה בדיוק. . איך להתאים רוטב לפסטה - המדריך השלם.
שיתוף

תוכן עניינים

פסטה על סוגיה היא אחת מהמאכלים הבסיסיים והפופולריים בעולם. הקלות והמהירות היחסית בהכנת הפסטה הפכה אותה לנגישה במיוחד גם עבור אלו שלא מתמחים בבישול.

הבסיס למנת פסטה טובה הוא לדעת להתאים רוטב לפסטה בהתאם לצורתה. לצורת הפסטה עצמה יש תפקיד מעבר למראה הויזואלי. ככלל אצבע פסטות בצורות סגורות יותר יתאימו לרטבים סמיכים ועשירים שמסוגלים לתפוס חלק מהרוטב לפסטה ופסטות צרות לרטבים קלילים יותר.

עוד טעימה: הטעויות הנפוצות בהכנת פסטה
וגם – איך להכין קאצ'ו א פפה מושלם בכל פעם

איך להתאים רוטב לפסטה – מה שחשוב לדעת

ספגטי

ספגטי היא אחת מהפסטות הפופולריות ביותר בעולם, רוטב עגבניות קליל יהלום בדרך כלל את הספגטי. רוטב הבולונז המסורתי הוא גם מועמד מנצח לשילוב עם ספגטי, הרוטב העשיר נתפס היטב בספגטי ושומר על טעמיו.

גם מנה ללא רוטב בכלל יכולה להתאים לספגטי, למשל גבינה ופלפל שחור. מבחינת כמות הרוטב, ספגטי אוהב מנות נדיבות של רוטב שעוטפים ומספיגים אותו בטעמים.

עוד טעימה: הפסטה נדבקה לעצמה? איך למנוע ואיך להפריד לאחר שכבר נדבקה

רטבים מתאימים: עגבניות, בולונז.

פנה
ישנם כמה סוגים של פנה, חלקם עם פני שטח מחוספסים ואחרים חלקים, כל הסוגים מתאימים יותר לרוטב לפסטה סמיך ועשיר עם הרבה מרכיבים מאחר ולפנה כושר ספיגה גבוה ויכולת להיעטף היטב ברוטב והחיתוך הזוויתי של הפנה עוזר לו ללכוד את הרוטב במרכזו. פסטת הפנה מסתדרת מצוין גם עם רטבי בולונז וראגו.

רטבים מתאימים: ראגו, רטבים סמיכים אחרים.

פרפלה

פסטת פרפלה, הידועה גם כפסטת פרפרים או פפיון בגלל צורתה, הולכת נהדר עם רטבים קרמיים או בהקפצה עם שמן זית. מרכז הפסטה יהיה לרוב יותר נגיס. ה"כנפיים" של הפרפלה מחזיקות את הרוטב בקלות בגלל צורתם העדינה, אך היא עלולה להרגיש כבדה מדי עם רטבים סמיכים יותר.

רטבים מתאימים: רטבים קלילים עם בסיס קרמי, ירקות טריים.

טאליטלה 
רוחבו של הטאליטלה נוטה להתפשט על הלשון ומשתדך בצורה האופטימלית לרטבי בשר סמיכים, גם רוטב לפסטה כמו פסטו הולכים נהדר עם טאליטלה. הפסטה הארוכה והרחבה אוספת את הרוטב וסופגת את הטעמים בצורה טובה.

עוד טעימה: חימום שאריות פסטה בדרך הנכונה – כך תעשו זאת

רטבים מתאימים: רטבים בשריים, רטבים עשירים וכבדים.

פוזילי/ספירלי
הפסטות האלו שמזכירות בצורתן בורג או ביסלי למקומיים, משתדכים טוב במיוחד עם רטבים גסים שיכולים להילכד בה, רוטב פסטו או רוטב ארביאטה לדוגמא. גם רטבים קלילים יותר יכולים לעבוד עם צורת הפסטה הזו אך רטבים סמיכים ייתפסו יותר טוב בין דפנות הפוזילי או הספירלי.

רטבים מתאימים: פסטו, ארביאטה.

מגזין לזלול שואף להעניק לקוראים מידע מבוסס מחקרית תוך קישור למקורות אמינים ומוסמכים בכדי לספק מדריכים וטיפים אמינים ומועילים. עם זאת, התוכן המוצג במגזין הוא למטרות מידע בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מותאם אישית. עיינו בתנאי השימוש המלאים
בשמת בר עקיבא

בשמת בר עקיבא

בשמת בר-עקיבא היא אשת תוכן מנוסה בשלל תחומים - אבל האהבה האמיתית שלה היא אוכל טוב. לבשמת ניסיון מצטבר של מעל 15 שנה בגופי תקשורת גדולים בישראל. את דרכה העיתונאית החלה כעורכת ב"ידיעות אחרונות" ובהמשך השתלבה במערכת "הארץ". במקביל, עבדה בשנים האחרונות בהוצאת בוטיק שמתמחה בלייף סטייל וקולינריה. בשמת כותבת במגזין לזלול מיום הקמתו ובמקביל מנהלת תוכן בארגון גדול, מבשלת וזוללת, כמובן.

כתבות בשבילך

חבל לפספס